Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Tarihi Adım: Olimpiyat Espor Oyunları Geliyor

Uluslararası Olimpiyat Komitesi tarihi bir adım attı. Bu adımla Olimpiyat ve Espor toplulukları bir araya geldi.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi tarihi bir adım attı. Atılan adımla beraber “Olimpiyat Espor Oyunları” oluşturma planları açıklandı. Açıklamayla beraber espor için yeni bir kimlik kazandırılmak istendiği durumu ortaya çıktı.

Geçtiğimiz cumartesi günü Hindistan’ın Mumbai kentinde düzenlenen 141. IOC oturumunun açılış töreninde konuşan IOC Başkanı Thomas Bach, kısa süre önce kurulan IOC Espor Komisyonu’nun planlarını açıkladı. Bach, “Espor ile ilgili olarak mevcut değerlerimiz her zaman ön planda ve bu değerler kırmızı çizgimiz ve öyle de kalacak. Espor camiasındaki ilerleyişimiz her daim sürecek ve bu camiayı bir üst seviyeye taşıyacağız” dedi.

Olimpiyat ve Espor Toplulukları Bir Araya Geldi

Ortaya çıkan bu gelişme, içinde bulunduğumuz yılın başlarında Singapur’da düzenlenen ve The Straits Times tarafından bildirildiği üzere 20.000 kişinin katıldığı “Olimpiyat Espor Etkinliği” haftasının ardından geldi. Espor etkinliği haftası kapsamında 250.000 oyuncuyu kendine çeken sanal etkinlikler düzenlendi. Bach bu etkinliklerle beraber “Olimpiyat ve Espor topluluklarını başarılı bir şekilde bir araya getirdik” ifadelerini kullandı.

Olimpiyat

Öte yandan Singapur haricinde espor etkinlikleri 2022 yılında İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları’nda da yer aldı. Olimpik kapsamda yer alan espor oyunlarıyla beraber bu durum bir gelişme olarak görüldü. Ancak 2026 yılı içerisinde gerçekleştirilecek olan Olimpiyat Etkinliği’nde espor turnuvalarının yer alıp almayacağı şu an için belli değil.

Umut verici gelişmeler olarak nitelendirilen olimpiyatların espor ile birleşmesi durumu oyuncular açısından da oldukça önemli. Hem oyunculuğun hem de oyun sektörünün bu denli ileriye taşınması bu tarz sporlarla beraber gerçekleşebiliyor. Gelişime açık olan espor sektörü oyunculuk açısından da cazip içerikleri ve kazançları bünyesinde barındırıyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.