Golden Snipers: Yaşlılara Özel E-Spor Takımı

Dreamhack Kıdemli Ligi Dünya Kupası şampiyonu Abbe Borg liderliğindeki sadece yaşlılara özel espor takımı Golden Snipers, CS:GO takımı için başvuruları açtı.

Golden Snipers isimli yeni E-Spor takımı, yalnızca 60 yaş üzeri oyuncuları bünyesinde barındıracak şekilde başvurularını açtı.

OGLife ve Counter-Strike: Global Offensive Senior League Dünya Şampiyonu Abbe “DieHardBirdie” Borg’un bir girişimi olan yeni kurulan tüm kıdemli e-spor takımı Golden Snipers, yeni bir CS:GO takımı için sadece 60 yaş ve üzerine başvurularını açtı. Oyun neredeyse on yaşında olmasına rağmen, CS:GO hala dünyanın en popüler espor oyunlarından bir tanesi.

Golden Snipers

Golden Snipers Yakında Sahneye Çıkacak

CS:GO‘nun rekabetçi modu, bir bomba yerleştirmek veya etkisiz hale getirmek için beş kişilik iki takımı bir dizi turda karşı karşıya getiriyor. CS:GO Senior League World Cup, Dreamhack Summer 2019’da yapıldı.

İsveç takımı Silver Snipers’ın bir üyesi olan Borg, yarışmaya katıldı ve Fin takımı Gray Gunners’ı yenerek kazandı. 78 yaşındaki Borg, espor takımının en yaşlı üyesiydi.

Abbe Borg’un kaptanlığını yaptığı Golden Snipers, OGL web sitesi aracılığıyla 60 yaş ve üstü oyuncular için başvurular açtı. Özellikle ekip, takımı doldurmak için “Amerikan ordusu ve kolluk kuvvetleri” gazileri aradığını söyledi. Ekip, gerçek yaşam deneyiminin bu oyunculara oyun içi avantaj sağlarken aynı zamanda değişimi güçlendirebileceğine inandığını belirtti.

Bir basın açıklamasında OGLife, Golden Snipers‘ın hangi yarışmalara katılmaya çalışacağından veya diğer E-Spor oyunları için herhangi bir takımdan bahsetmedi, ancak yakında daha fazla haber duymayı bekliyoruz.

Golden Snipers

Original Gamer Life (OGLife) Nedir?

OGLife, yetersiz hizmet alan topluluklardaki ve yüksek stresli sektörlerdeki oyuncuları katılmaya teşvik eden ve kendilerini “hizmet olarak gelişen” bir sosyal etki ekosistemi olarak adlandıran bir platform. Kullanıcılar oyun oynayarak, yayınlar izleyerek veya refah görevlerini tamamlayarak platformda etkileşim kurabilir.

OGLife daha sonra bu kullanıcıları sadakat puanları, $OGL Jetonları veya NFT’lerle ödüllendirir. OGLife CEO’su Brandon Sivret, platformu “zorlu yaşam anları ve eğlence ve ödüllere dayalı bir topluluğun hafifletmeye yardımcı olabileceği değişikliklerle karşı karşıya kalabilecek yaşlı oyuncular ve gazilerle sosyalleşmeyi güçlendirmenin” bir yolu olarak tanımlıyor.

Taktiksel takım tabanlı bir nişancı oyunu olan CS:GO, birçok oyuncunun iletişim kurmak için mikrofon kullandığını görür ve bu da takım üyelerinin önemli oyun içi açıklamalar yapmasına ve galibiyetlerini güvence altına almak için birlikte çalışmasına olanak tanır. İletişim, herhangi bir rekabetçi çok oyunculu oyunda kilit bir unsur ve Golden Snipers ekibinin eski askeriyeye ve kanun yaptırımlarına olan ilgisi, gelecekteki yarışmaların önemli bir bileşeni olarak potansiyel ekip üyelerinin yüksek basınçlı ortamlarda önceki taktik iletişim deneyimlerine dayanacak.

Golden Snipers‘ın oluşumu, oyun ve e-spor endüstrilerinde yaş ayrımcılığı konusunda farkındalığı artırmaya yardımcı olurken, yaşlılara rekabetçi oyunları eğlenceli ve ilgi çekici bir aktivite olarak tanıtıyor. Popülerliği ve küresel erişimi nedeniyle, rekabetçi CS:GO, sosyal etki için bir araç olabilir ve bu da onu girişim için iyi bir seçim haline getirir. OGLife, oyun oynamayı insanların sıkıştırmasını azaltmanın bir yolu olarak tanımlarken, oyuncuların gelirlerini sevdikleri bir şey, takdire şayan bir görev yaparak tamamlamaları için bir yol olarak $OGL Token‘ı tanıttı.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol