Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Ödüllü Geliştirici Zachtronics İflas Etti

Ödüllü stüdyo Zachtronics iflas ediyor. İçerik oluşturucuları bu kararın finansal nedenlerden kaynaklanmadığını ve tamamen kendi istekleriyle gerçekleştiğini söylüyor.

SpaceChem ve Ironclad Tactics ile tanınan bağımsız stüdyo Zachtronics yakında kapanacak. 5 Temmuz’da ekibin en yeni oyunu piyasaya sürülecek, yani stüdyonun geliştireceği son proje, Last Call BBS olacak. Oyun, 1-2 ay sürecek olan erken erişimde çıkış yapacak. Daha sonra gereken güncellemeleri alacak olan bu yapım, yılın sonunda takımın önceki oyunundan toplanan bir solitaire varyantları koleksiyonu piyasaya sürecek.

Bu yayınlamalardan sonra stüdyo tamamen kapanacak. Stüdyonun kurucusu Zach Bart, yaptığı bir röportajda kararını açıkladı. Maddi sebeplerden kaynaklı bir karar almadıklarını belirten kurucu, bunun tamamen ekip isteğiyle olacağını söyledi. Zachtronics oyunları nadiren büyük hit oldu ancak bazı oyunları oldukça popülerdi. Ve bilinenlere göre şirketin geliri de gayet iyiydi.

Zachtronics 22 Yılın Ardından Sektöre Veda Ediyor

Zachtronics

Ekibi oluşturan kişiler, Zachtronics’in zamanının sona erdiğine karar vererek; ortak planla şirketten ayrılacaklarını açıklamış. Geliştiricilerin bazılarının gelecek için çeşitli planları var ve en azından çalışanların bir kısmı sektörde kalacak. Ancak şimdilik hiçbir geliştirici bir ayrıntı açıklamaya hazır değil. İçerik oluşturucular, bu kararı kendi isteklerine göre verdikleri için mutlular.

Ayrıca ekip, kapanma kararını açıkladıktan sonra birçok mesaj ve mektup ileten hayranlarına da teşekkürlerini iletti. Şirketin kapanması tamamen kesin, ancak bu ekipteki geliştiricilerin gelecekte yeni projeler üzerinde birlikte çalışması mümkün. Zachtronics 2000 yılında kuruldu. Başlangıçta, ücretsiz mini oyunların geliştirilmesinde yer alan amatör bir stüdyoydu ancak ısa sürede gelişerek, Eliza oyunuyla ödül almayı başardı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.