Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Oddworld Soulstorm Geliştiricisinden PS Plus Eleştirisi

Sevilen bir platform oyunu olan Oddworld: Soulstorm planları, geliştiriciler için hayal kırıklığı oldu.

Birçok oyuncu, oyunlarının Sony’nin PlayStation Plus hizmetine dahil edilmesini gerçek bir nimet olarak görürken, diğer kullanıcıların düşünceleri bu kadar olumlu olmuyor. Oddworld Inhabitants’tan Lorne Lanning, Oddworld Soulstorm‘u PS Plus’a almanın ekip için yıkıcı olduğunu açıkladı.

Xbox Expansion Pass ile sohbet eden Lanning, ekibinin başlangıçta oyunun yaklaşık 50 bin adet satacaklarını ve kesinlikle 100 binden fazla satmayacaklarını düşündüklerini söyledi. Stüdyo ayrıca oyunu canlı tutmak için bir miktar finansal yardım arıyordu ve bu nedenle Sony, çıkış ayında oyunu PS Plus’ta yayınlamak istemesi açıklanmayan bir miktar para teklif eden ekip için büyük şans oldu.

Oddworld Soulstorm 4 Milyondan Fazla İndirildi

Oddworld Soulstorm

Ancak oyunun çıkışı, pandeminin devam eden etkileri nedeniyle üç ay ertelendi. Lanning, oyunun daha sonra piyasaya sürülmesiyle, önceden tahmin edilenden daha fazla insanın artık bir PlayStation 5‘e erişebildiğini söyledi. Sonuç olarak Lanning, Oddworld Soulstrom‘un PS Plus aracılığıyla neredeyse 4 milyon kez indirildiğini ve ekiplerin beklentilerini büyük ölçüde aştığını söyleyerek bizim için yıkıcı oldu dedi.

Nisan 2021’de PC ve PlayStation konsollarında yayınlanmasının ardından oyun, kasım ayında Xbox’ta piyasaya sürüldü. Ancak Lanning, oyun satışlarının Xbox’a kıyasla nasıl olduğunu açıklamadı. Böylelikle, oyunu PS Plus’a koyma fikri, büyük hayal kırıklığı oldu ve geliştirici, bu kararından pişman olmuş gibi görünüyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.