Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Octopath Traveler, Nintendo eShop’ta Tekrar Satışa Sunuldu

Aylar önce açıklanmayan sebepler doğrultusunda satıştan kaldırılan Octopath Traveler artık tekrar satın alınabiliyor.

Square Enix tarafından oyunculara sunulan ve uzak doğu tarzı ile ön plana çıkan Octopath Traveler, Nintendo eShop üzerinden tekrar satın alınabilecek duruma getirildi. Oyun geçtiğimiz ay hiçbir açıklama yapılmadan geçici olarak Switch konsolunun mağazasından kaldırıldı ve dijital olarak satın alınamaz haldeydi. Şimdi ise tekrar satış listesine eklendi.

Oyunun satıştan kaldırılmasına dair çeşitli söylentiler ortaya çıktı. Bu söylentiler arasında geliştirici ekibin yakın zamanda oyunun yayın haklarını Nintendo’dan almasıyla ilgili olabileceği yer aldı. Octopath Traveler, 2018 yılında piyasaya sürüldü ve Square Enix tarafından açıklanan detaylara göre Switch, PC, Xbox One ve Stadia’da üç milyondan fazla adet sattı.

Octopath Traveler Sekiz Gezginin Macerasını Sunuyor

İlk oyunun ardından devam oyunu Octopath Traveler 2, Şubat 2023 tarihinde piyasaya sürüldü ve Switch, PS4, PS5 ve PC için Steam üzerinde şu anda yer alıyor. Devam oyunu 2024’ün başlarında Xbox konsollarına ve PC tarafında ise diğer mağazalarda yerini almayı bekliyor. Öte yandan FromSoftware’ın sahibi Kadokawa, yakın zamanda Octopath Traveller Studio Acquire’ı açıklanmayan bir meblağ karşılığında satın aldı. Bu da ilerleyen süreçte yeni seri oyunlarının geleceğinin habercisi olabilir.

4

Octopath Traveler, yanından görünümlü yapısıyla ilgi çekici bir sanat tarzına sahip bir Japon rol yapma deneyimi sunuyor. Oyunda oynanacak 8 farklı karakterin bulunduğundan bahsedebiliyoruz. Sekiz gezgin olarak bulunduğumuz oyunda büyüleyici bir hikaye ile karşılaşıyor ve sıra tabanlı taktik savaşlarında hayatta kalmanın yollarını arıyoruz. Genel olarak bakacak olursak, Steam platformu üzerinde çoğunlukla olumlu etiketine sahip diyebiliriz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.