Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Nvidia’ya Kripto Madencilere Kart Sattığı İçin Rekor Ceza!

Teknoloji ve ekran kartı devi Nvidia, kripto madenciliği numaralarını gizlediği iddiasıyla 5.5 milyon dolar para cezasına çarptırıldı.

Yeni bir ekran kartı satın almak kolay değil. Çip sıkıntısının 2023’e kadar sürmesi bekleniyor ve Nvidia veya AMD fark etmeksizin tüm ekran kartları kripto madencileri tarafından adeta yutuldu desek yanlış olmaz.

En büyük ekran üreticisi Nvidia, karışıklıktan sorumlu değil ancak etrafındaki bazı sahtekârlıklardan dolayı para cezasına çarptırıldı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu suçlamaları açıkladı. Özetle, şirketin ekran kartları iyi satıyordu ancak bunun nedeni, uygun müşterilerden gelen sürdürülebilir, artan büyüme nedeniyle değil, büyük bir kısmını kripto madencilerinin satın almasıydı.

Nvidia’ya 5.5 Milyon Dolarlık Ceza Kesildi

Nvidia
Şirket, uzlaşma cezası ödemeyi kabul etti.

Nvidia’nın bu gerçeği yatırımcılardan gizlediği, sadece satış rakamlarına işaret ettiği ve kripto balonuna atıfta bulunmadığı iddia edildi. Her an patlayabileceği düşünüldüğünde, bu birçok hissedar için güvenilir bir yatırım değil. Square Enix gibi bazı oyun geliştiricileri blok zincirini ikiye katladı ancak çoğu sisteme ihtiyatlı davranma kararı aldı.

Nvidia, SEC’in suçlamalarıyla ilgili herhangi bir suçlamayı kabul etmedi ancak 5.5 milyon dolarlık bir uzlaşma cezası ödemeyi kabul etti ve gelecekte bu tür bilgileri uygun şekilde ifade edeceğinin sözünü verdi. Bunun yanı sıra şirketin geleceği çok parlak. Bir sonraki ışın izleme kartının 3090’dan iki kat daha hızlı olduğu bildirildi.

Böyle bir performans elbette daha fazla güç gerektirecek, bu nedenle ekran kartı ile birlikte yeni devasa PSU’lar için hazır olun. Bu arada, yaklaşık bir ay önce sürpriz bir şekilde piyasaya sürülen 3090 Ti‘da satışa sunuldu.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.