Nintendo’nun 2018 Mobil Oyun Gelirleri 348 Milyon Dolara Ulaştı

Nintendo mobil alanda iyi bir sene geçirdi.

Diğer büyük firmaların ve üreticilerin aksine, aslında Nintendo mobil oyun pazarında daha yeni sayılacak bir isim. Buna rağmen dünya çapında milyonlarca hayranı var ve mobil sektöre girişi de bu yüzden kolay oldu. 2018 yılında firma 348 milyon dolar mobil oyun geliri elde ederken, önemli bir başarıya imza attı.

Nintendo’nun bu önemli başarısında aslan payı ise Fire Emblem Heroes oyununa ait. Fire Emblem Heroes başından beri Nintendo’nun önemli bir oyunu oldu ve geçtiğimiz yıl 230 milyon dolar gelir elde etmeyi başardı. Bu da firmanın toplam mobil oyun gelirlerinin yüzde 66’sına tekabul ediyor.

Diğer yanda Nintendo’nun ilk mobil oyunu olan Super Mario Run ise 2016 Aralık ayında sunulmuştu ve geçen yıl sadece 10 milyon dolar gelir elde etmeyi başardı. 2017 yılında ise bu rakam 31 milyon dolar civarındaydı.

Dragalia Lost oyunu ise oldukça güçlü bir başlangıç yaptı. 2017 üçüncü çeyrek döneminde çıkış yapan oyun, dünya çapında 58,4 milyon dolar gelir elde etmeyi başarırken şimdi dahi geniş bir popülariteye sahip.

Nintendo’nun sıradaki mobil oyunu Mario Kart Tour olacak ve Mart ayı sonunda çıkacak.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol