Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Nintendo Wii U Mağazasının Kapanacağı Tarih Açıklandı

Nintendo, Wii U ve 3DS eShop'u kapatma kararını ve mağazaların ne zaman kapanacağını duyurdu.

Nintendo Wii U, Japon oyun devinin şimdiye kadar yarattığı en iyi konsol olarak hatırlanmasa ve şirketin kendisi, Switch’i yaparken kaçınması gereken konsolda yapılan hataları kabul etse de, hala bu konsolu kullanan milyonlarca oyuncu mevcut. Nintendo 3DS de hala çoğu oyuncunun favori konsolu.

Bu yılın başlarında Nintendo’nun Wii U ve 3DS için eShop’ları kapatmaya hazırlandığı ve bu platformlarda tonlarca dijital oyunu erişilemez hale getirdiği açıklandı. Bununla birlikte, Nintendo’nun eski konsollar için eShop’ları ne zaman kapatacağını duyurduğu gibi, hem Nintendo 3DS hem de Wii U için oyunlar çok daha nadir hale gelmek üzere.

Nintendo Wii U eShop Ne Zaman Kapanacak?

Nintendo Wii U

Bu karar, Nintendo’nun video oyununun korunmasına karşı aktif bir çaba göstermesi gibi göründüğü için, hayranların çoğunluğu tarafından hiç de sevilmeyen bir karar olduğunu kanıtladı. Hayranların geri bildirimlerine rağmen, Nintendo bu tartışmalı karardan taviz vermedi ve hayranlara 3DS ve Nintendo Wii U için eShop’lara artık erişemeyecekleri tarihi verdi.

O tarih 27 Mart 2023 olarak açıklandı. Bu tarih, Nintendo Wii U ve 3DS eShop için son gün olacak ve o günden itibaren oyuncular en sevdikleri oyunları bu platformlardan indiremeyecek. Sonuç olarak Wii U ve 3DS oyunları için sadece fiziksel kopya satın almayı düşünenler için, bu oyunların fiyatlarının bu tarihten sonra büyük ölçüde artması muhtemel.

Şubat ayında, bu haberin Mart 2023’ün sonunda eShop’a erişilemez olacağı ilk kez düştüğünde duyurulmuştu ancak bu, Wii U ve 3DS sahipleri için üzücü bir gün olarak işaretlenmesinin onaylanmasını engellemedi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.