Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Nintendo Switch’in Sistem Özellikleri Açıklandı

Nintendo Switch'in uzun süredir beklenen sistem özellikleri açıklandı. Bu sistem gereksinimlerine göre, sizce Nintendo Switch, bekleneni verebilecek mi?

Bildiğiniz gibi, piyasaya çok yakın zamanda yeni bir konsol girecek. Nintendo’nun yeni konsolu olarak Nintendo Switch ile özellikle seyahat halinde olan kullanıcılar oyun oynayabilecek.

nintendo switch3

Duyurusu yapıldığı günden beri bizi büyük bir heyecanla baş başa bırakan Nintendo Switch, sonunda sistem özelliklerini açıkladı.

Konsolun teknik özelliklerini resmi olarak açıklayan Nintendo, bu hususta oyuncuların merakını gidermeyi başardı.

İşlemci ve ekran kartında Nvidia Tegra’yı tercih eden Nintendo Switch nasıl bir performans verecek büyük merak konusu.

nintendo switch6

Gelin hep beraber Nintendo Switc’in özelliklerine bakalım;

102mm x 239mm x 13.9mm’lik boyuta sahip. Bu boyuta, Joy-Con takılıyken ulaşıyor.  Joycon ile birlikte 398g’lık bir ağırlığı olan konsolun Joycon takılı teğilken 297g ağırlığı bulunuyor. Bunlarla birlikte 6.2 inch boyutunda LCD Ekranla geliyor. Ekranın 1280x720p’lik çözünürlüğü bulunuyor. Çıkış ünitesi olarak da 1920x1080p 60 FPS destek veriyor. Çıkış ünitesini açmak gerekirse, konsolu televizyon gibi bir çıkış biriminden kullanmanızı örnek gösterebiliriz.

İşlemci ve ekran kartı olarak Nvidia Tegra’yı kullanan Nintendo Switch’ın nasıl bir performans vereceğini merak ediyoruz.

Bir kısmını sistemin kullandığı 32 GB hafızası olan konsolun Wireless LAN, Bluetooth 4.1 gibi bağlantı özellikleri bulunuyor. PCM 5.1ch Stereo ses çıkışı ve mikrofon girişi bulunan konsolun ses kalitesi de oldukça yeterli seviyede.

Nintendo Switch 12.0

İçerisinde MicroSD kart takabilir, depolama kapasitesini artırabilirsiniz.

Accelerometer, Gyroscope, Brightness Sensor isimlerinde 3 sensör bulunan konsolda, 4310 mAh’lik bir batarya bulunuyor. Bu noktada üzücü haberi verelim, batarya ne yazık ki yerinden çıkmıyor. Batarya sorunlarında, Nintendo Müşteri desteği ile iletişime geçerek sorunu çözmeye çalışmak gerekiyor.

Normal, küçük Nintendo Switch oyunlarında 6 saatlik bir batarya ömrü sunan konsol, The Legend of Zelda: Breath of the Wild gibi oyunlarda 3 saatlik bir batarya ömrüne sahip. Ayrıca, konsolu tam şarj etmek için de yaklaşık 3 saat gerekiyor.

 

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.