Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Nintendo Switch’e Denuvo Geliyor! Emülatörlerin Sonu Geldi

Denuvo, Switch oyunlarını korsanlığa karşı korumak amacıyla Nintendo'ya korsanlıkla mücadele için DRM teknolojisi sağlayacağını duyurdu.

İlk Denuvo DRM korumalı oyun yaklaşık on yıl önce piyasaya sürüldü ancak korsan koruma hizmeti günümüzde hala tartışmaların odağında. PC oyuncuları uzun süredir korsan koruma hizmetine alıştı ancak konsol oyuncuları da yakında bu hizmetten etkilenen oyuncular listesine eklenecek.

Denuvo DRM, Nintendo Switch’e geleceğini açıkladı. Bu hamle, Nintendo Switch oyunlarının korsanlığını önlemeye yardımcı olurken, “oyun deneyimi üzerinde hiçbir etkisi olmayacak.” açıklaması da yapıldı. Tabii ki PC oyuncuları arasında FPS düşüşleri yaşatmasıyla meşhur olan korsan koruma hizmetinin bu açıklaması kimseyi tatmin etmedi.

Denuvo DRM, Korsana Adeta Savaş Açtı

Denuvo

Bilmeyenler için Denuvo DRM, bir oyun başlatıldığında birlikte çalışan bir tür korsanlıkla mücadele teknolojisi. Hizmet, yazılımın yasal olduğundan emin olmak için tasarlandı ve orijinal oyunun dosyalarının tümünü kontrol eden önemli bir uygulama.

Bunun yanı sıra Nintendo Switch’in kendi korsan koruma sistemleri olduğu ve Switch’in hacklenmesi veya başka bir şekilde değiştirilmesi, çevrimiçi hizmetten men edilmenize neden olabileceğinden, Switch’in kendisinde korsan yazılım çalıştırmak PC’deki kadar yaygın değil. Bunun yerine şirket, Switch oyunlarının korsan kopyalarının PC üzerinden emülatörlerde oynatılmasını önleyecek.

Denuvo bunu “devrim niteliğinde bir teknoloji” olarak adlandırdı, bu nedenle korsanlıkla mücadele DRM oyuncularının bildiği PC sürümünden bazı farklılıklar olacak. Geliştirici ve yayıncı, son yıllarda korsanlığı muazzam bir şekilde çökerttiğinden, bu teknolojinin nihayetinde Nintendo Switch’e de gelmesi sürpriz olmadı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.