Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Nintendo Switch Kullanıcılarına ‘Hava Sıcaklığı’ Uyarısı!

Nintendo, hava sıcaklığının 35 dereceden fazla olması durumunda Switch konsollarının dışarda kullanılmaması gerektiğini söyledi. Japon firma, önerilen sıcaklık değerlerinin 5 ila 35 derece arasında olduğunu belirtti.

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte hem ülkemizdeki hem de dünyanın pek çok yerindeki hava sıcaklıkları önemli oranda arttı. Hatta bazı Avrupa şehirleri şimdiye kadarki en yüksek sıcaklıklarına ulaştı. İtalya gibi ülkelerin bazı noktaları ile kuraklıkla boğuşuyor. Nintendo, sıcaklık değerlerinin dünya genelinde yükselmesiyle birlikte Switch kullanıcılarına önemli bir uyarıda bulundu.

Japon teknoloji devi, hava sıcaklığının 35 dereceden fazla olması durumunda Switch konsolunun dışarda kullanılmasının sakıncalı olduğunu söyledi. Switch, aşırı ısınmayı önceleyecek sistemlere sahip olmasına rağmen rekor düzeydeki sıcaklıklar konsola zarar verebilir.

Switch, 5-35 Derece Arasında Kullanılmalı

Nintendo Switch sıcaklık

Nintendo, ana ünitenin sıcaklığının tehlikeli bir düzeye çıkmasını engellemek için konsolun 5 ila 35 derece arasındaki bir yerde kullanılması çağrısını yaptı. Firma ayrıca fan ve portların kapalı olmasının da konsolun sıcaklığını yükseltebileceğini belirtti.

Eğer Switch‘i önerilen sıcaklık aralığında kullanmazsanız, cihaz kendini bir anda kapatabilir. Nintendo, “Ana ünitenin sıcaklığı çok yükselirse, cihaz donanımları korumak için otomatik olarak uyuyabilir” diyor. Eğer Switch’i ev ortamında kullanıyorsanız, bu uyarıyı sizi pek ilgilendirmeyebilir, ancak yine de sıcaklığı düşük seviyede tutmaya özen gösterin. Aksi takdirde cihazın donanımları zarar görebilir.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.