Nintendo Daha Fazla Mobil Oyun Geliştirmeyi Planlıyor!

Nintendo, mobil oyunlardaki başarılı gidişatını daha fazla güçlendirmek istiyor. Firma daha fazla mobil oyun geliştirecek.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
blankLoading...

Mobil platforma özgü oyunlar geliştirerek adından söz ettiren Nintendo, bu yıl Super Mario Run ile Google Play’in en iyi oyunları arasına adını yazdırmayı başardı.

blank

Görünüşe göre Nintendo, mobil oyun platformuna daha fazla yatırım yapmak istiyor. DeNA’nin yüzde 10’luk hissesine sahip olan Nintendo, şu sıralar mobil platforma özel Animal Crossing: Pocket Camp adında yeni bir oyun geliştiriyor. Super Mario Run ile kısa zamanda milyonlarca oyuncuya ulaşmayı başaran Nintendo, yapılan duyurularla birlikte daha fazla oyun geliştirmek için adımların atılacağı yönünde sinyaller verdi.

Yıllardır geliştirdiği oyunlar ile mobil platformları kasıp kavuran Nintendo, bu yılda Super Mario Run ile Android dünyasını kasıp kavurmuştu. Super Mario ile gelen başarı beraberinde yeni oyunlara da ortam hazırlamış ve oyunlar geliştirilmeye başlanmıştı. Yeni oyunların yapımına başlayan Nintendo, yayınlanma tarihlerine ait herhangi bir bilgi belirtmedi. Puzzle & Dragons oyunuyla istenen başarıyı bir türlü yakalamayan ünlü geliştirici, yeni oyunları ile istenilen seviyede oyuncuya ulaşılacağından herhangi bir şüphe duymuyor. Şu sıralar çeşitli oyun geliştirme firmaları Nintendo’da ortak proje geliştirme konusunda teklifler sunuyor. Ancak oyun piyasasını elinde bulunduran ünlü geliştirici bu teklifleri reddediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol