Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Nintendo, Çift Ekranlı Bir El Konsolunun Patentini Aldı

Nintendo yeni bir hamleyle çift ekranlı bir el konsolunun patentini aldı. Yeni bir tasarım ortaya çıktı.

Switch konsoluyla ön plana çıkan Nintendo için yeni bir haber ortaya çıktı. Yakın zamanda dosyalanmış bir Nintendo patentinde, iki tarafa doğru açılabilen çift ekranlı bir oyun cihazının olduğu keşfedildi. İlk bakışta Nintendo 3DS‘i anımsatan bu cihazın patent görüntüleri Game Rant tarafından paylaşıldı.

Çift ekranlı bir cihaz olarak nitelendirilen yeni patentte aynı zamanda üst ve alt ekranın birbiri üzerine katlandığı kapaklı tasarım yerine cihaz katlandığında ekranın dışa doğru baktığı ortaya çıkıyor. Dolayısıyla bu da çift taraflı bir oyun deneyimini sunmayı hedefliyor. Bu özellikleriyle beraber cihazın üst ve alt kısımları birbirinden bağımsız olarak çalışabiliyor.

Çift Ekranlı Cihaz İki Farklı Deneyim Sunacak

Ortaya çıkan bu patent Nintendo‘nun gelecekteki cihazlar için bazı potansiyel fikirlerini bizlere sunsa da şirket daha önce aynı şekilde birçok patent almış bulunuyor. Bu patentler alınıp bir köşeye atılıyor ve zamanla unutuluyor. Dolayısıyla yeni patentler birçok kullanıcıyı artık heyecanlandırmıyor.

Nintendo Patent

Nitekim Nintendo Switch konsolunun duyurulmasından önce şirket, büyük ve oval bir ekrana sahip, analog çubuklarının ekrandan çıkıntı yaptığı bir el konsolunu gösteren bir patent başvurusu yapmıştı. Ancak daha sonrasında patentten alakasız başka bir el konsolu yani Switch ortaya çıktı.

Yeni patent bir kenara dursun öte yandan VGC kaynaklarına göre Nintendo, 2024 yılının ikinci yarısında piyasaya sürülmesi planlanan Switch 2 geliştirme kitlerini önemli ortaklarına gönderdi. Şimdi ise ekibin Ağustos ayında Gamescom’da Switch 2 ile beraber yer alacağı bildiriliyor. Etkinlikte yeni oyun demolarını görebiliriz.

Nintendo’nun yeni aldığı patentin diğer bir görüntüsü

Nintendo

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.