Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Nintendo Başkanı Yeni Konsol Hakkında Açıklama Yaptı

Nintendo başkanı, yeni Nintendo Switch versiyonları hakkında sorulan tüm soruları yanıtsız bıraktı.

Geçtiğimiz aylarda bolca manşetlerde yer alan, Switch OLED’den daha güçlü bir Nintendo Switch modeli hakkındaki tüm o söylentileri hatırlıyor musunuz? Şirketin başkanı, mevcut Switch donanımından yeni bir konsola geçiş konusunda herhangi bir ipucu vermedi ve konuşmayı reddetti.

Yakın tarihli bir medya brifinginde Nintendo başkanı Shuntaro Furukawa, “Milyonlarca satan konsolun bir sonraki sürümünün” ne zaman ortaya çıkacağı hakkında yorum yapmaktan kaçındı ancak Mochizuki’nin Twitter‘da belirttiği gibi, iki yıl önce yeni Switch donanımını piyasaya sürme planları olmadığında Furukawa kesinlikle yeni bir donanım piyasaya sürme niyetinde.

Nintendo Başkanı Ser Verdi Sır Vermedi

Nintendo
Şirketin yeni bir konsol piyasaya süreceği neredeyse kesin.

Şirket güçlü bir donanım bekleyen hayranları hayal kırıklığına uğratacak Nintendo Switch OLED‘i piyasaya sürdü ancak bu aslında yeni bir paketteki aynı donanımdı. Belki de daha iyi bir ekran bazı hayranları mutlu etti ancak Nintendo’nun hala başka donanım yükseltmesi üzerinde çalıştığı da bir gerçek çünkü Japon devi çip krizinin olumsuz bir sonucu olmadığını belirtti.

Ne de olsa Furukawa, potansiyel yeni donanım üretme planlarını olumsuz yönde etkileyebilecek küresel yarı iletken kıtlığının “görünürde bir sonu olmadığını” söyledi. Şirketin ne planladığına bakılmaksızın, mevcut Switch donanımı yakın gelecekte odak noktası olacak. Bakalım 100 milyon satışı aşan efsanevi konsolun yeni sürümü ne zaman ve ne şekilde ortaya çıkacak?

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.