Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Nintendo, 3DS ve Wii U’nun Birçok Çevrimiçi Özelliğini Kapattı

Nintendo, her iki konsol da ürün yaşam döngülerinin sonuna yaklaştıkça başka bir 3DS ve Wii U çevrimiçi özelliğini daha kapattı.

Nintendo, bu hafta başlarında başka bir 3DS ve Wii U çevrimiçi özelliğini kapatmıştı. Salı gününden itibaren, Japon devinin yakın zamanda güncellenen destek sayfalarına göre, 3DS ve Wii U artık Facebook ve Twitter üzerinden yerel görüntü paylaşımını desteklemeyecek.

Oyun devi, bu yılın daha iyi bir bölümünde Wii U ve 3DS’yi ortadan kaldırmak için aktif olarak çalışmalara başladı. Bunu yaparken şirket, tüm kaynaklarını büyük ölçüde başarılı Switch ekosistemini desteklemeye odaklayarak altyapısını düzene sokmayı ve bakımı optimize etmeyi umduğunu belirtti. Basit strateji hayranlar tarafından iyi karşılanmadı ve şirketin oyunların tarihine zarar verdiği yönündeki eleştirileriyle sonuçlandı.

Nintendo, Tepkilere Cevapsız Kaldı

Nintendo

Nintendo, 3DS ve Wii U’nun bahsettiğimiz çevrimiçi özelliklerini küresel olarak devre dışı bıraktığını doğrulayarak, geçen ay görüntü paylaşım hizmetinin kapatılmasını ayrıntılı olarak açıkladı. Aynı hizmet sonu dalgasının bir parçası olarak, şirket artık kullanıcıların Facebook ve Twitter profillerini kullanarak 3DS veya Wii U’da Nintendo hesaplarına giriş yapmalarına izin vermeyeceğini belirtti.

Tüm çevrimiçi hizmetlerin sistem genelinde durdurulmasından önce Apple ve Google hizmetlerinin de aynı kaderi karşılayıp karşılamadığı belli değil, ancak şu anda iki hizmetinde hala çalışır durumda olduğunu belirtelim. Bu haftaki gelişme, Wii U ve 3DS’yi ömür sonu eşiğine bir adım daha yaklaştırdı.

Konsolların çevrimiçi işlevselliğine bir sonraki büyük darbe, Wii U ve 3DS eShop’un küresel olarak 27 Mart 2023’te kapatılması olacak. Nintendo, öngörülebilir bir gelecek için kullanıcıların mevcut oyunlarını ve ek paketlerini yeniden indirmelerine hala izin verecek olsa da, Mart ayında geçen yeni Wii U ve 3DS oyunlarını satın almanın tek meşru yolu, giderek daha nadir hale gelen ve maliyetli hale gelen fiziksel kopyalarını bulmak olacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.