Nier: Automata 4 Milyon Adet Kopya Sattı!

Nier: Automat yayınlanmasından bu yana milyonlarca adet kopya satışı gerçekleştirdi.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
blankLoading...

Platinum Games tarafından geliştirilen ve 2017 yılında Square Enix tarafından yayınlanan Nier: Automata günümüzde konsol ve bilgisayar platformunda geniş kitleler tarafından oynanmaya devam ederken oyunun güncel satış sayısı belli oldu.

blank

Tek oyunculu olarak PlayStation 4, Xbox One ve PC platformu için 2 yıl önce lansmana çıkan Nier: Automata, Steam’de bilgisayar oyuncuları tarafından ‘çok olumlu’ olarak değerlendirilmişti. Kendine has zengin hikayesi ile kısa sürede beğenileri toplamayı başaran yapım aynı başarıyı satış rakamlarında da gösterdi.

PC Games N’in haberi ile edindiğimiz bilgilere göre Nier: Automata yayınlanmasından bu yana 4 milyon adet kopya satışı gerçekleştirmiş. Haberin detaylarına inecek olursak bu sabah 2019 yılına dair mali raporunu kamuoyu ile paylaşan Square Enix birçok oyununa dair çeşitli satış rakamlarını paylaşmış. Yayınlanan mali rapora göre Nier: Automata günümüze kadar 4 milyon adet kopya satışı gerçekleştirmiş.

PC Games N belirtilen bu haberi Wall Street Journal’ın muhabiri olan Takashi Mochizuki’nin Twitter üzerinden yaptığı paylaşım ile edinmiş. Nier: Automata piyasaya sürülmesinden sonra yüksek rakamlara ulaşırken, günümüzde ise oldukça düşük satışlar gerçekleştiriyormuş. Ayrıca yapım satış rakamları ile günümüze geldikçe yavaşlamaya başlamış. Şubat 2017’de yayınlanmasından sonra 6 hafta sonra 1 milyon kopyayı deviren yapım, Eylül 2018’e gelindiğinde ise 2 milyon kopya satışını geride bırakmıştı.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol