Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Netflix’teki Dizilerin İzlenme Sayıları İlk Kez Açıklandı

Dünyanın en popüler online dizi ve film platformları arasında başı çeken Netflix, kütüphanesindeki yapımların izlenme sayılarını ilk kez net olarak paylaştı.

Yıllardır kütüphanesindeki içeriklerin izlenme sayılarını açıklamakta direnen Netflix, sonunda inadından vazgeçti ve 2023’ün ilk yarısında en çok seyredilen yapımlar için net rakamları paylaştı. Amerikalı streaming devi, yılda iki kez bu verilerin yer alacağı bir rapor yayımlayacağını açıkladı.

Bu dokümanda, üyelerin altı aylık bir süre boyunca Netflix’te ne izlediklerine dair kapsamlı istatistiklerin yer alacağı belirtildi. Söz konusu veriler, 50 bin saatlik eşiğin üzerindeki her içerik için toplam izlenme saatini içeriyor. Raporda, toplamda 18 binden fazla yapım var ve bunların toplam izlenme süreleri 100 milyar saati geçiyor.

En Çok İzlenen Netflix Dizisi The Night Agent Oldu

netflix en çok izlenen diziler 2023

Buna göre Ocak – Haziran 2023 arasında en çok izlenen Netflix dizisi, 812 milyon saat ile The Night Agent olurken, onu sırasıyla 665 milyon saat ile Ginny & Georgia 2. sezon ve 622 milyon saat ile The Glory izledi. 507 milyon saat izlenen Wednesday ve 503 milyon saat izlenen Queen Charlotte: A Bridgerton Story ise ilk beşi tamamlayan yapımlar oldu.

Listenin ilk 25 sırasındaki diğer önemli diziler arasında Vikings Valhalla 2. sezon (205 milyon saat), Manifest 4. sezon (262 milyon saat) ve kısa süre önce sürpriz bir şekilde iptal edilen Shadow and Bone’un 2. sezonu (192 milyon saat) yer alıyor. İlginç bir şekilde, Netflix’in amiral gemisi olarak nitelendirebileceğimiz Stranger Things 4. sezon ilk 50’ye giremedi. Bu da yeni dizilerin uzun soluklu olanlara kıyasla daha fazla ilgi gördüğüne işaret ediyor.

2023’ün ilk altı ayında en çok izlenen Netflix dizilerinin tamamına bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.