Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Netflix’te Kore Rüzgarı: 2023’te Yayınlanacak Kore Dizi ve Filmleri

Netflix, 2023'te onlarca yeni Kore yapımı film, dizi, belgesel ve program yayınlayacak.

Netflix‘in 2023 yılında yayınlayacağı Kore yapımı filmler ve diziler belli oldu. Son birkaç yılda, Kore filmi ve televizyonu, dünya çapındaki izleyiciler arasında popülaritesinde keskin bir artış yaşadı. Son zamanlarda, romantik drama Crash Landing on You ve yakında ikinci sezonu çıkacak olan orijinal yapımı Squid Game fazlasıyla popüler oldu.

Dünya çapında “K-Content” olarak adlandırdıkları şeyin popülaritesinin artmasıyla şirket, bu yıl yayıncılara çıkacak yeni Kore filmleri ve dizilerini duyurdu. Açıklanan 34 program arasında, yayın platformunun şimdiye kadarki en büyük yapımları, geri dönen dizilerin yanı sıra her türden hayrana hitap edeceği kesin olan yeni ve orijinal yapımlar oldu.

Netflix’in 2023 Kore Dizi ve Filmleri

Netflixin 2023 Kore Dizi ve Filmleri 1

Sweet Home, D.P. ve The Glory hayranları, üç dizinin de 2023’te yeni sezonları yayınlayacağını duyunca heyecanlanacak. Bunların yanı sıra, birçok yepyeni dizi de prömiyer yapacak ve türlere yayılacak. Romantizm hayranları A Time Called You, Behind Your Touch, Crash Course in Romance, Destined With You, Doona!, King the Land, Love to Hate You ve See You In My 19th Life‘ı sabırsızlıkla bekleyebilirler.

Ayrıca Netflix, Daily Dose of Sunshine, Queenmaker, The Good Bad Mother, Goodbye Earth Bloodhounds, Celebrity ve Mask Girl adlı drama dizilerini yayınlayacak.

Yayın platformunun ayrıca bilim kurgu gerilim filmi JUNG-E, aksiyon odaklı gerilim filmleri Kill Boksoon, Ballerina, Unlocked ve Believer 2 dahil altı yeni Kore filmini hizmetine eklemesi bekleniyor.

Netflix’in 2023 Kore Belgeselleri ve Programları

Netflixin 2023 Kore Belgeselleri ve Programlari

Yalnızca film ve diziler değil, bir dizi program ve belgesel de yayın platformuna dahil edilecek. Gerçekte ise Netflix, Physical: 100 ve Siren: Survive the Island’ın yanı sıra Zombieverse, Nineteen to Twenty ve The Devil’s Plan gibi programlar prömiyer yapacak.

Yaklaşan iki belgeselinden In the Name of God: A Holy Betrayal, Kore tarihindeki kendini mesih ilan edenleri konu alırken, Yellow Door: Looking for Director Bong‘un Yayınlanmamış Kısa Filmi, çalışma başlığından da anlaşılacağı gibi, Bong Joon’u aramayı konu alacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.