Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Netflix’in Türkiye’deki Abone Sayısı Belli Oldu

Dijital içerik platformu Netflix'in Türkiye'de 3,5 milyon abonesi olduğu bildirildi. Amerikalı şirket, bu yıl 4 milyon üyeyi geçmeyi hedefliyor.

Sinema ve dizi dünyanın en önemli haber kaynaklarından Variety, Türk televizyon sektörü hakkında önemli bir makale yayınlandı. Söz konusu yazıda, Netflix‘in Türkiye’deki abone sayısı da paylaşıldı. Buna göre streaming platformunun ülkemizde 3,5 milyon abonesi varken, Netflix’in bu yıl Türkiye’de 4 milyon aboneyi geçebileceği öngörülüyor.

2016 yılından bu yana Türkiye’de faaliyet gösteren platformun yerli yapım konusunda pazar lideri olduğunu belirten Variety, Netflix’in oyuncular, içerik yaratıcıları ve yapımcılar için yeni fırsatlar doğurduğunu vurguladı.

Netflix’in Türkiye’de 3,5 Milyon Abonesi Bulunuyor

netflix türkiye abone sayısı
Dijital yayın platformları arasındaki rekabet günden güne kızışıyor

Bu yıl HBO Max ve Disney Plus‘ın Türkiye’de yayın hayatına başlayacak olmasının rekabeti artıracağına dikkat çekilirken, Amazon Prime Video’nun da 2023’te Türkçe yapımlarını piyasaya süreceği aktarıldı. Şubat ayında WarnerMedia, Turkcell TV+, Fox Türkiye ve Disney’in eski yöneticilerinden Barış Zavaroğlu‘nu Türkiye Genel Müdürü olarak atamıştı.

Disney Plus ise 14 Haziran‘da Türkiye’de lansman yapacak. Platformun aylık üyelik ücreti 34,99 TL olarak açıklanmıştı. Variety‘e konuşan İstanbul merkezli bir yapım şirketinin başkanı, “Disney Plus, yarınlar yokmuş gibi Türkiye’ye yatırım yapıyor. Yazar, yönetmenler ve oyuncular da dahil olmak üzere sektördeki insanlara inanılmaz meblağlar ödüyorlar” derken, bu durumun makul fiyatlardan oyuncu, ekip ve teknik ekipman bulmayı zorlaştırdığını belirtiyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.