Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Netflix’in Resident Evil Dizisi Beğenilmedi

Merakla beklenen Resident Evil dizisi, maalesef hayranlarını hayal kırıklığına uğrattı. Dizinin inceleme puanları ise oldukça düşük.

Netflix’in yeni çıkan Resident Evil serisi, marka hayranları tarafından iyi karşılanmadı. Şu anda Rotten Tomatoes‘da yüzde 53’lük bir ortalama eleştirmen puanına sahip olan zombi dizisi, yüzde 22 izleyici puanına sahip. Oyunculardan veya geliştirici stüdyodan dolayı bazı kişiler haksız yere diziyi kötüleyebilirdi ancak bu ihtimale rağmen diğer oyun dizilerindeki reytingler yüksekti. League of Legends yan ürünü Arcane’nin yüzde 96 ve The Witcher’ın yüzde 81 reyting puanı var.

Metacritic‘te ise Resident Evil dizisi yüzde 53’lük eleştirmen puanına sahipken, izleyici reytingi 10 üzerinden 1,9 oldu. Aynı adı taşıyan video oyunu serisinden ilham alan yeni bilimkurgu korku dizisi; Jade Wesker ve babası Albert ‘in hikayesine ve New Raccoon City’nin nasıl ölümcül bir hal aldığına değiniyor.

Resident Evil Dizisi Eleştiri Puanları Dipleri Gördü

Resident Evil

Netflix dizisi, video oyunlarında görülen ana hikayeye kıyasla TV uyarlamasıyla çok daha farklı bir yola girmeyi seçti ve bu da belli ki hayranlarını üzdü. Bu seyirci puanının ilerlemeye devam edeceğini varsayarsak, Resident Evil, Netflix’te şimdiye kadarki en kötü inceleme alan diziler arasında yer alabilir. Dizi senaryosuna gelecek olursak; 2036‘da Billie, virüsün evrimini inceleyen bir saha araştırmacısı olarak görev yapıyor. Ne yazık ki karakter, bir zombi sürüsünden kaçar kaçmaz daha güçlü Umbrella Corporation tarafından avlanıyor.

Kısaca karakter yağmurdan kaçarken doluya tutuluyor. Tüm umutlar kaybolmuş gibi görünürken, ağır silahlı yeni bir çete onu kurtarmak için ortaya çıkıyor. Düşmanımın düşmanı benim dostumdur diyen bu çete sayesinde Billie tekrar özgür kalıyor. Kanlı, kemik parçalı gerilim sahneleriyle dolu dizi; hikayeye pek de sadık kalmamış.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.