Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Netflix’in Gizemli Kutusu Çocukları Ekrana Kilitleyecek

Netflix, çocukların ilgisini tekrardan kazanmaya yönelik 'Gizemli Kutu' isimli yeni bir özellik tanıttı.

Netflix‘in son zamanlarda çok sayıda abone kaybettiği ortaya çıktı. Büyük şirketlerin, kullanıcıların bir uygulamaya veya hizmete olan azalan ilgisini çekmek ve sadakatlerini geri kazanmak için bir dizi stratejiye başvurduklarını biliyoruz. Bunlara çeşitli indirimler veya yeni ve ilgi çekici özellikler de dahil.

Netflix ise yeni ve ilgi çekici özellikler ekleme stratejisini tercih etti. Şirket, dünya çapındaki tüm kullanıcılar için ‘Gizemli Kutu‘ özelliğini tanıttı. Bu son ekleme, çocukları sevebilecekleri dizi ve filmlerle tanıştırmak için sürpriz faktörünü kullanacak. Beklendiği gibi, bu Gizemli Kutu yalnızca çocuklarla ilişkili profillerde görünecek ve tamamen onlara hitap edecek.

Netflix Gizemli Kutu Nedir? Nasıl Kullanılır?

Netflix
Gizemli kutu görünümü.

Netflix, “Çocuklar sevdikleri şeylere çekilir ve onları yeni bir şeyler denemeye ikna etmek zordur. Bugün, çocuklara bir sonraki favori dizilerini ve filmlerini keşfetmeleri veya tanıdık bir yüzle yeniden bağlantı kurmaları için eğlenceli ve güvenli bir alan sağlamak için dünyanın dört bir yanındaki TV’lerde yeni bir gizemli kutu özelliğini kullanıma sunuyoruz.” açıklamasında bulundu.

  • Netflix’i açtıktan sonra Çocuk Profili’ne giriş yapın.
  • Kutuyu ana sayfanın üst kısmındaki Favoriler kısmında bulacaksınız.
  • Gizli dizi veya filmi ortaya çıkarmak için ışıltılı Gizemli Kutunun üzerine gelin ve tıklayın.

Bu yeni ekleme nispeten küçük bir yenilik gibi görünse de, yine de hoş bir değişiklik. Şirket, bir süre önce bir ‘Karışık Oynat‘ butonu da tanıtmıştı. Bu özellik sizin için rastgele bir dizi veya film seçiyordu. Gizemli Kutu kesinlikle bu karıştırma düğmesine benzer bir havaya sahip ancak bu kez tamamen çocuklara yönelik içerikler dahilinde.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.