Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Netflix Türkiye, Abonelik Ücretlerine Zam Yaptı

Günümüzün en çok tercih edilen dijital yayın platformlarından Netflix, 2023 yılının ilk zammını duyurdu. Abonelik servisinin Temel Plan üyeliği aylık 45,99 TL'den 63,99 TL'ye çıktı. Detaylar haberimizde.

Dijital yayın platformu Netflix zam yağmuruna devam ediyor. Abonelik hizmetinin tüm paketleri, geçtiğimiz yıl içinde iki kez artmıştı. 2022’nin başında 26,99 TL olan Temel Plan önce 37,99 TL’ye çıkmış, eylül ayında gelen zammın ardından ise 45,99 TL’ye yükselmişti. Bugün yapılan açıklamada, tüm üyelik katmanlarına bir kez daha zam geldiği belirtildi. 10 ay içinde üçüncü kez fiyat güncellemesine giden Netflix Türkiye, bu kararın ardından sosyal medyada epey tepki çekti.

Peki, güncel Netflix fiyatları ne kadar oldu? Buna göre aylık 45,99 TL olan Temel Plan, 63,99 TL oldu. Standart Plan aylık 69,99 TL’den 97,99 TL‘ye çıkarken, Netflix’in en pahalı üyeliği olan Özel Plan ise aylık 93,99 TL’den 130,99 TL‘ye çıktı. Yüksek dolar kuru ve enflasyon nedeniyle hemen her şeye zam geldiği bugünlerde, abonelik hizmetleri de hayal pahalılığından nasibini alıyor. Son Netflix zammı, platformun ciddi oranda kullanıcı kaybetmesine yol açabilir.

Netflix Zammı Sonrası En Ucuz Üyelik 64 TL Oldu

netflix üyelik ücretleri

Şirket tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Yeni üye olacak kullanıcılarımız için yeni ücretler geçerli olacak. Mevcut üyelerimizin tümü içinse bu değişiklik aşamalı olarak sunulacaktır. Mevcut üyelerimiz plan değişikliği yapmamışlarsa, üyelik ücretleri değişmeden 30 gün önce bir e-posta göndererek bilgilendirme yapacağız”

Netflix üyelik ücretleri, 2022’de toplam yüzde 68 oranında zamlanmıştı. Platform, içerik sayını artırmak ve yüksek kalitede projeler üretebilmek için tüm ülkelerde farklı dönemlerde fiyat güncellemeleri yaptığını ifade etmişti. Bununla birlikte yapılan son zam, kullanıcıların alternatif yayın hizmetlerine kaymasına yol açabilir. Nitekim son 10 ay içinde gelen üçüncü zam, sosyal medyada büyük bir tepki çekmiş durumda.

Netflix Üyelik Ücretleri 2023

  • Temel Plan: Aylık 63,99 TL
  • Standart Plan: Aylık 97,99 TL
  • Özel Plan: Aylık 130,99 TL

Peki, siz son Netflix zammı hakkında ne düşünüyorsunuz? Yeni fiyatlandırmanın ardından üyeliğinizi iptal etmeyi düşünür müsünüz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.