Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Netflix Türkiye Zam Eleştirilerine Yanıt Verdi

Netflix Türkiye, üyelik ücretine yapılan zamma tepki gösteren kullanıcılara Twitter'dan yanıt verdi.

Netflix fiyatlarına gelen yüzde 40’lık zammı dün sizlerle paylaşmıştık. Netflix paketlerinin 77,99 TL‘ye kadar çıkması, sosyal medyada büyük bir tepkiye yol açtı. Hatta bazı kullanıcılar, üyeliklerini iptal edeceğini ve alternatif platformlara yöneleceklerini bildirdi.

Güncellenen fiyatların ardından Twitter’da yorum yağmuruna tutulan Netflix Türkiye, eleştirilerden bazılarına cevap verdi. Örneğin, bir kullanıcı “Netflix Türkiye bir eğlencemiz sen vardın sende mi bizi yarı yolda bırakmaya razısın” ifadeleriyle memnuniyetsizliğini dile getirdi. Bu yoruma karşılık Netflix Türkiye’nin yanıtı ise “Beraber eğlenmeye devam edebiliriz, sadece sana daha fazla kaliteli içerik sunabilmek için fiyat politikamızı yeniledik. Yerli ve yabancı yüzlerce içerik yolda, üstelik bütçene uygun paket ile tüm içeriklere erişebilirsin” oldu.

En Düşük Netflix Fiyatı 37,99 TL Oldu

netflix türkiye fiyatları zam

Bir başka kullanıcı ise “Netflix Türkiye, benzin mi yakıyorsunuz? Doğalgaz mı kullanıyorsunuz? Elektrik mi yoksa? Su? Neyin zammı bu?” diyerek platformu eleştirdi. Bu yoruma verilen cevap ise şöyle oldu: “Hem içerik sayımızı her gün artıyor hem de en yüksek kalitede işler üretmeye devam ediyoruz. Fiyat politikamızı da buna göre ayarlıyoruz ve tüm ülkelerde farklı dönemlerde fiyat artışı yapıyoruz”

Netflix Türkiye, kaliteli içeriklere yatırım yapmaya devam edebilmek için üyelik ücretlerine zam yaptığını söylüyor. Fakat yurt dışında 9,90 birim fiyata sahip olan temel paketin Türkiye’de 37,99 TL’ye kadar çıkması, gerçekten moral bozucu. Öte yandan Netflix fiyatlarının yüzde 40 artması, kullanıcıları rakip platformlara yönelmesine yol açabilir.

Netflix Türkiye Fiyat Artışını Savundu

netflix fiyatları 2022

Halihazırda BluTV ve Amazon Prime Video gibi çok daha makul fiyatlara abone olunabilecek çevrimiçi dizi ve film servisleri var. Ayrıca bu platformlara yakın zamanda Disney Plus ve HBO Max de eklenecek. Rekabetin bu denli kızıştığı bir dönemde Netflix Türkiye‘nin zam yapması şirket için büyük bir kırılmaya yol açabilir.

Peki, siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Netflix fiyatlarına zam gelmesinin ardından -varsa- üyeliğinizi iptal edecek misiniz? Soru, görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.