Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Netflix Temel Plan İki Ülkede Kalktı: Sıra Türkiye’de Mi?

Netflix, temel planını iki ülkede daha kaldırma kararı aldı ve bu ülkelerde reklamlı aboneliğini kullanıma sundu.

Netflix, yeni fiyatlandırma politikaları kapsamında temel abonelik planını dünya çapında kaldırmaya devam ediyor. Temel abonelik katmanı, kullanıcıların platformdaki tüm filmleri ve dizileri standart çözünürlükte, reklamsız ve ayda yalnızca 10 dolar karşılığında izlemesine izin veriyordu. Şimdi ise kullanıcılar, maliyetlerini düşük tutmak için ya reklamları izlemek ya da daha pahalı bir plan için ödeme yapmak zorunda kalacak.

Platforma yeni katılan kullanıcılar artık temel abonelik planına kaydolamıyor ancak şu anda halihazırda abone olanlar, planları değiştirene veya hesaplarını iptal edene kadar temel planda kalabiliyor. Şu anda en ucuz reklamsız seçenek, Netflix’in ayda 15,49 dolar olan ve aynı anda iki hesaba izin veren Standart plan. Bununla birlikte, kullanıcılar ayda 19,99 Dolar karşılığında Premium planı seçerlerse, aynı anda dört hesabın yanı sıra 4K Ultra HD ve HDR kalitesinde filmlerin ve dizilerin keyfini çıkarabilir.

Netflix’in Bu Hamlesi Bazı İzleyicileri Kızdırıyor

Netflix

Şu anda ülkemizde temel plan 64 TL, standart plan 98 TL ve özel plan 130 TL. Şu anda ülkemizde temel planın kaldırılıp kaldırılmayacağı hakkında net bir bilgi yok ancak yeni politikalar dünya geneline yayıldığı için yakın zamanda ülkemiz için de aynı haberi almamız muhtemel. Ne yazık ki temel planın kaldırıldığı ülkedeki kullanıcıların uygun fiyatlı tek bir seçeneği var o da Standart Reklamlı aboneliğe kaydolmak. Bu abonelik aylık 7 dolara mal oluyor ancak hem indirme yapamıyorsunuz hem de seyir zevkiniz sıklıkla bölünüyor.

Netflix, geçen ay Kanada’da Temel katmanını çoktan çekti ve tüm bu adımlar reklamcılık yoluyla daha fazla gelir elde etme çabasının bir parçası. Şirket, nisan ayında hissedarlara yazdığı mektubunda reklamlı katmanın gelirleri daha da artırdığını belirtmişti. Tabii ki yeni değişikliklerden memnun olmayan pek çok insan var.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.