Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Netflix Şifremi Unuttum Diyenlerin Yapması Gerekenler!

Eğer Netflix şifrenizi unuttuysanız endişelenmenize gerek yok. Bu rehberimizde, Netflix şifrenizi nasıl hatırlayabileceğiniz ve sıfırlayabileceğiniz konusunda sizlere yardımcı olacağız.

Bir şifre yöneticisi kullanmıyorsanız veya parolanızı kaydetmiyorsanız, üye olduğunuz platformlardaki şifrenizi hatırlamakta güçlük çekebilirsiniz. Özellikle Netflix şifremi unuttum diyen kişilerin sayısı bir hayli artmış durumda. Kullanabileceğiniz her olası parolayı denedikten sonra dahi hesabınıza erişemiyorsanız, sinirleriniz bozulabilir.

Her şeyin dijitalleştiği dünyamızda oyun, müzik ve dizi/film tüketme alışkanlıklarımız da baştan aşağı değişti. Artık her ilgi alanına göre bir abonelik servisi bulunuyor. Fakat birden fazla platforma üye olmak, bazı karışıklıklara sebebiyet verebiliyor. Bunların başında da şifre unutma sorunsalı geliyor. Bu rehberimizde, Netflix üyelik şifrenizi unuttuysanız ne yapmanız gerektiği konusunda size yardımcı olacağız.

Netflix Şifremi Unuttum (Netflix Şifrem Ne?)

netflix şifremi hatırlamıyorum

Netflix şifre yenileme yapmadan önce mevcut parolanızı hatırlamayı denemelisiniz. Zira bir an için Netflix şifrem ne diye duraksamanız, üyelik parolanızı sonsuza dek unuttuğunuz anlamına gelmeyebilir. Netflix üyelik şifrenizi arkadaşlarınızla veya aile üyelerinizle paylaşmak için bir kağıt parçasına yazmış olabilirsiniz. Belki de tarayıcınızın yerleşik şifre yöneticisi şifreyi kaydetmiştir.

Eğer Netflix şifre paylaşımı yapıyorsanız, hesabınızı ortak kullandığınız kişilere parolayı değiştirip değiştirmediklerini sorabilirsiniz. Hesabınıza giriş yapabilen herkes şifreyi değiştirebilir. Eğer bir kişi üyelik şifresini değiştirmişse, diğerleri eski parola ile hesaba erişemez. Bu olasılıklar başarısız olursa, Netflix şifrenizi seçerken aklınızda belirli bir tema olup olmadığını hatırlamaya çalışın.

En sevdiğiniz programın adını veya Netflix’in kendisiyle ilgili bir parola belirlemiş olabilirsiniz. Tüm bunlardan sonra dahi Netflix şifremi hatırlamıyorum diyorsanız, tek çözüm parola sıfırlamaktır. Netflix üyelik şifrenizi düz metin olarak göremeyeceğiniz için yeniden hesabınıza erişmenizi sağlayacak tek yol budur.

Netflix Şifresi Nasıl Sıfırlanır?

netflix şifremi unuttum

Yukarıdaki yöntemlerle hafızanızı zorladıktan sonra dahi Netflix şifremi unuttum hatırlamıyorum diyorsanız, yapmanız gereken tek bir şey var: Şifre sıfırlamak. Netflix üyelik şifrenizi sıfırlamak son derece kolaydır. Öncelikle oturum açma sayfasından Yardım ister misiniz? seçeneğine tıklayın.

Çıkan sayfada hesabınıza bağlı e-posta adresini girin ve E-posta Gönderin butonuna basın. Daha sonra parolanızı sıfırlama talimatlarını içeren bir e‑posta alacaksınız. Netflix şifre değiştirme için mail kutunuza gelen bağlantıyı tıklayın.

netflix şifrem ne

Dilerseniz şifrenizi Kısa Mesaj (SMS) yoluyla sıfırlamayı da seçebilirsiniz. Hesabınızla ilişkili telefon numarasını girin. Ardından şifrenizi sıfırlamanıza izin veren bir kod alacaksınız. Netflix hesabınıza bağlı bir telefon numaranız yoksa bu seçenekten yararlanamazsınız.

Bu yöntemlerden herhangi birini kullanarak şifrenizi sıfırlayamazsanız, E‑posta adresimi veya telefonumu hatırlamıyorum‘a tıklamanız ve adınızı ve kredi kartı numaranızı girmeniz gerekir.

Netflix Şifrem Ne Artık Biliyorsunuz!

Yukarıdaki adımları izleyerek Netflix hesabınızı kurtarabilir ve platformdaki içerikleri izlemeye devam edebilirsiniz. Gelecekte benzer bir sorunla karşılaşmamak için bir şifre yöneticisi kullanmanızı veya parolanızı telefonunuza ya da bir kağıda not almanızı tavsiye ederiz.

Bu rehberimizde, Netflix şifremi unuttum diyen okuyucularımıza yardımcı olmaya çalıştık. Umarız kılavuzumuz işinize yaramıştır. Daha fazlası için en iyi Netflix zombi dizileri listemize göz atabilirsiniz!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.