Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Netflix Şifre Paylaşımı Yapanların Hesabını Kapatabilecek!

Netflix'te tek bir hesabı şifre paylaşımı ile birden fazla kişi kullanıyorsanız, sizlere geçmiş olsun diyoruz.

Netflix şifre paylaşımı yasağına dair sert önlemler alacak. Şirket, farklı hanelerdeki birden fazla kişi arasında şifre paylaşımını engellemeye yönelik ilk planlarını açıkladı. İlginç bir şekilde, bu bahsettiğimiz bilgiler yalnızca platformun Kosta Rika Yardım Merkezi‘nde mevcut olsa da, artık şifrelerini paylaşanların karşılaşacağı sonuçları biliyoruz.

Bu planların Türkiye’de ve dünya çapında kullanıma sunulup sunulmayacağı veya ne zaman uygulanacağı henüz belli değil. Netflix’e göre, kullanıcılar artık bir “birincil konum” seçecek. O evdeki veya işyerindeki herkes o Netflix hesabını kullanabilecek. Hesaplarını bu birincil konumun dışında paylaşmak isteyenlerin, Netflix’in “ekstra üye” programına kaydolmaları gerekecek.

Netflix Şifre Paylaşımı Dönemi Bitti

Netflix Şifre Paylaşımı Yapanların Hesabını Kapatabilecek!

Hesap sahibi, Netflix hesabına kişi eklemek için ücret ödemek zorunda kalacak. Eğer birincil konumunuz dışında bir yerden hesaba girilirse ve oturum açılırsa, hesabın tamamı bloke olma riskiyle karşı karşıya kalacak.

Netflix artık kullanıcıların birincil konumlarının Wi-Fi üzerinden giriş yapmalarını ve her 31 günde bir bir şeyler izlemelerini gerektirecek. Aksi takdirde, hesabınız bloke edilebilecek. Seyahat ediyorsanız, Netflix’in yedi gün boyunca birincil konumunuzun dışında olmasına izin veren geçici bir kod talep edebileceksiniz.

Özetle, Netflix şifre paylaşımı yaparak aktif olarak kullanıyorsanız, dört beş arkadaş toplanarak ortak Netflix hesabı açtığımız günler geride kalacak. Topluluktan büyük tepki geleceğini ve toplu abonelik iptallerinin yaşanacağını ön görmek zor değil ancak şirket bu konuda oldukça kararlı. Bu arada, Türkiye’de abonelik ücretlerinin zamlandığını da sizlere hatırlatalım.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.