Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Netflix Oyun Yatırımlarına Bir Yenisini Daha Ekledi

Netflix, mobil oyun yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Popüler streaming platformu, Triple Town ve Cozy Grove gibi oyunların arkasındaki stüdyo olan Spry Fox'u satın aldı.

Sinema ve dizi sektörünün en iddialı oyuncularından biri olan Netflix, bir süredir video oyun sektörüne yönelik önemli hamleler gerçekleştiriyor. Abonelerine çeşitli temalarda birçok mobil oyun sunan streaming servisi, yeni bir stüdyo daha satın aldı. Triple Town, Alphabear ve Cozy Grove’un arkasındaki Amerikalı mobil oyun stüdyosu Spry Fox, bundan sonra Netflix şemsiyesi altında faaliyet gösterecek.

Bu anlaşmanın ardından Netflix’in sahip olduğu mobil oyun stüdyosu altıya yükseldi. Daha önce, eski Overwatch baş yapımcısı Chacko Sonny tarafından yönetilen yeni bir stüdyo, Oxenfree’nin geliştiricisi Night School Studio, Boss Fight Entertainment ve Next Games’i bünyesine katan şirket, aynı zamanda Helsinki’de yeni bir ekip kurmuştu.

Netflix Oyun Stüdyolarına Spry Fox’u da Ekledi

netflix oyun Spry Fox

Yeni satın almayı web sitesinden duyuran Netflix, “Spry Fox’un rahatlatıcı, orijinal oyunlara odaklanması, sevilen başka bir türde daha yaratıcı gelişimimizi hızlandırmasına yardımcı olacaktır. Netflix’in herkes için bir şeyler sunan oyun kataloğu, giderek daha fazla çeşitlik kazanıyor” açıklamasını yaptı. Seattle merkezli mobil oyun stüdyosu, kısa süre önce Epic Games ile “çok platformlu şiddet içermeyen bir MMO” için yayıncılık anlaşması imzalamıştı.

Netflix oyun kitaplığı şimdilik mobil oyunlarla sınırlı. Standart aboneliğin bir parçası olarak şu anda kabaca 35 iOS ve Android oyununa erişilebiliyor. Ağustos ayında Apptopia tarafından yayınlanan bir rapora göre dünya genelindeki yaklaşık 221 milyon Netflix abonesinden sadece 1,7 milyonu platformdaki oyunlarla etkileşim kuruyor. Aynı raporda şirketin oyun girişiminin mobilin ötesine geçerek bulut odaklı bir deneyim de içerebileceği belirtiliyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.