Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Netflix İzleme Geçmişi Silme (Telefon ve Bilgisayar İçin)

Netflix izleme geçmişi silme işlemini adım adım anlattığımız rehberimize hoş geldiniz. Bu içeriğimizde, hesabınızın izleme etkinliğini nasıl temizleyebileceğinizi resimli anlatımla sizlere aktaracağız.

İki bölümden sonra sıkılıp seyretmeyi bıraktığınız bir diziyle alakalı Netflix önerileri almaktan sıkıldıysanız ve Netflix izleme geçmişi silmenin nasıl yapılacağını bilmiyorsanız, doğru yere geldiniz. Bir diziyi veya filmi yarıda bıraktığınızda, söz konusu yapımlar ana sayfada bulunan “izlemeye devam et” başlığının altında listelenir. Eğer aileniz veya arkadaşlarınızla Netflix hesap paylaşımı yapıyorsanız, izleme geçmişiniz uygulamayı paylaştığınız kişiler tarafından görülebilir.

Netflix ayrıca size yeni içerikler önermek için izleme etkinliğinizi kullanır, ancak bu dizi-film önerileri zamanla sizi rahatsız etmeye başlayabilir. Ek olarak, hesabınızı paylaşan diğer kişilerden izleme geçmişinizi saklamak da isteyebilirsiniz. Eğer bu sorunlardan muzdaripseniz, Netflix izleme geçmişinizi silebilirsiniz. Böylece artık seyretmek istemediğiniz bir diziyi veya filmi “izlemeye devam et” listesinden de kaldırmış olursunuz.

Bu rehberimizde, seyrettiğiniz yapımları kaldırmak için Netflix izleme etkinliğinizi nasıl silebileceğinizi adım adım anlatacağız. Netflix’i Mobil, PC, Mac veya web tarayıcısında kullanıyorsanız izleme geçmişinizi silmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz. Birden fazla profiliniz varsa, her profil için görüntüleme etkinliğini kaldırmanız gerekir. Kaldırılan her şey 24 saat içinde izleme geçmişinden silinecektir.

Netflix İzleme Geçmişi Nasıl Silinir?

Netflix web sitesini ziyaret edin ve şu talimatları izleyin:

 1. Netflix hesabınıza giriş yaptıktan sonra Profil simgenizin üzerine tıklayın.
 2. Ardından ana sayfanın sağ üst tarafındaki profil resminize basın ve açılır pencereden Hesap seçeneğine dokunun.netflix izleme geçmişi silme
 3. Profil ve Ebeveyn Kontrolleri bölümünden kendi profilinizi bulun ve sağındaki “açılır ok ucu” simgesine tıklayın.netflix geçmis silme
 4. İzleme Etkinliği’nin sağında yazan Görüntüle butonuna basın.netflix arama geçmisi silme
 5. Karşınızda, geçmişten bugüne izlediğiniz içeriklerin bir listesi çıkacaktır.
 6. Bir diziyi veya filmi Netflix izleme geçmişinizden kaldırmak için, “eğik çizgili daire” simgesine tıklayın ve Dizi gizlensin mi? yazısına dokunun.netflix izleme geçmisi silme 1
 7. Ayrıca sayfayı aşağıya kaydırarak ve Tümünü Gizle seçeneğine tıklayabilir ve tüm geçmişinizi silebilirsiniz.

Sonuç:

Netflix izleme geçmişi silme son derece basit bir işlem olmakla birlikte, bu süreçte bazı sorunlar da yaşayabilirsiniz. izleme geçmişinizi silmek için muhtemelen doğru hesapta oturum açmış olmanıza rağmen kaldırmak işlemi işe yaramadıysa, doğru şekilde oturum açtığınızı bir kez daha kontrol edin.

netflix izlemeye devam et silme

Netflix, izleme etkinliğinin tüm cihazlardan kaldırılmasının 24 saat kadar sürebileceği konusunda uyarıyor. Hemen kaybolmazsa, bekleyin veya başka bir cihazda oturum açın. Netflix geçmiş silme işlemi yaptığınızda izlemeye devam ettiğiniz içerikler ve uygulamanın size sunduğu öneriler bundan etkilenir. Bu nedenle izleme etkinliğinizde değişiklik yapmadan önce bu hususa dikkat edin.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.