Netflix iOS Uygulaması Üzerinden Servise Abone Olunabilecek

Video akış platformu Netflix, iOS kullanıcılarını sevindirecek yeni bir gelişmeyi paylaştı.

Dünyanın en büyük ücretli video akış platformu olan Netflix, son zamanlarda Netflix Games ile gündeme geliyor olsa da servis bugün iOS kullanıcıları için önemli olabilecek bir sistemi aktif hale getirdi.

Netflix iOS uygulamasını kullanan kullanıcılar, artık servise iOS abonelik servisi üzerinden abone olabilecek. Netflix’in bir süre önce kapattığı iOS abonelik sistemini yeniden aktif hale getirmesi ile birlikte kullanıcılar Apple güvencesiyle servise abone olabilecek.

Netflix iOS Uygulaması Uygulama İçi Satın Alımla Abonelik Seçeneği Sunuyor

Bilindiği üzere Apple, App Store üzerinde yer alan uygulamalar üzerinden kullanıcıların yaptığı satın alımlardan belirli bir pay alıyor. Apple’ın aldığı bu pay son dönemde bazı geliştiricilerin tepkisine yol açıyor. Özellikle bu durum Epic Games’in Fortnite’ın mobil sürümlerine yeni bir ödeme sistemi eklemesiyle birlikte yeniden tartışmaya açılmıştı.

Netflix ise Apple’ın abonelerin ödedikleri paradan pay almaması için uzun bir süredir resmi site üzerinden abonelik satıyor ve kullanıcılar aboneliklerine devam ettiği sürece Apple cihazları üzerinden servisi kullanabiliyordu. Netflix iOS uygulaması üzerinden yeniden abonelik seçeneği sunmasının nedeni konusunda bir fikrimiz yok ancak burada Netflix Games’in iOS’e gelmesi Netflix için işlerin değişmesine yol açmış olabilir.

Netflix iOS Uygulaması

Netflix uygulamasının iOS Türkiye abonelik fiyatlarına baktığımızda servisin temel paketinin aylık 26.99 TL olduğunu görüyoruz. 2 ekran ve Full HD deneyimi sunan Netflix Standart paketine 36.99 TL karşılığında abone olunabiliyorken Netflix’in 4 ekran deneyimi ve 4K görüntü kalitesi sunan Netflix Özel paketine ise 54.99 TL karşılığında abone olabilirsiniz. Son olarak Netflix’in internet sitesi üzerinden sunduğu abonelik fiyatları da yukarıda belirttiğimiz tutarlarla aynı. Netflix bu fiyatlandırmada Apple kesintisini kullanıcılarına yansıtmaması ise sevindirici.

Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol