Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Netflix iOS Tasarımı Yenilendi: Neler Değişti?

Netflix, iOS kullanıcıları için hareketli animasyonlara ve geçişlere erişim sağlayan bir kullanıcı arayüzü güncellemesi yayınladı.

Netflix iOS uygulaması için akıcı animasyonlarla yenilenmiş bir kullanıcı arayüzü sunan bir güncelleme yayınladı. Uygulamanın ana ekran arayüzü, artık önde ve ortada bir filmi veya diziyi sergileyen büyük bir kart ve ardından öneri döngüleri gösterecek. Bu yeni arayüz, film ve dizi geçişlerine paralaks efekti vermek için iPhone’unuzun ivmeölçerini kullanan yeni bir animasyon sistemi kullanacak.

iOS için güncellenmiş Netflix uygulaması, hangi bölümde olursanız olun tüm bu özelliklere doğrudan erişim sağlayarak içeriği kategoriye göre filtrelemeyi, profiller arasında geçiş yapmayı ve içerik aramak için arama özelliğini kullanmayı da kolaylaştıracak. Netflix’te iOS uygulamasının yeniden tasarımı üzerinde çalışan eski bir kullanıcı arayüzü tasarımcısı olan Janum Trivedi, güncellenmiş kullanıcı arayüzünü ve şık yeni animasyonları gösteren bir video paylaştı.

Netflix iOS’un Yenilenen Tasarımı

Netflix iOS Tasarımı Yenilendi Neler Değişti

Güncelleme, Netflix, abonelerin aynı evde yaşamayan kullanıcılar için bir ek ücret ödemesini gerektiren yeni bir değişiklikle şifre paylaşımını engellemeye hazırlanırken geldi. Bu değişiklik zaten bazı Latin Amerika ülkelerinde uygulamaya başlandı ve şirketin bu yeni özelliği yakında Türkiye’de ve diğer bölgelerde uygulamayı planladığı bildirildi. Ayrıca, dün Netflix abonelik ücretlerine yeniden zam geldi.

Bu can sıkıcı konuları bir kenara bırakırsak, Janum Trivedi, Netflix iOS güncellemesi ile ilgili paylaştığı videoyla birlikte uygulama güncellemesinde yer alan arayüz değişikliklerini aşağıdaki gibi özetledi:

  • Yeni film ve dizi panosu düzeni, siz cihazınızı hareket ettirdikçe hafif bir aydınlatma efektiyle tepki verecek.
  • Kapak resminden anında oluşturulan animasyonlu duvar kağıdı geçişleri sunacak.
  • Tamamen etkileşimli olan yeni bir kart sunulacak.
  • Yeni lansman ve profil animasyonları, dokunuşlar ve daha fazlası yeni arayüzde mevcut olacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.