Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Netflix Hissedarları Şirkete Dava Açtı

Geçen yıldan beri büyük bir abone kaybı yaşayan Netflix'in hisse değerleri büyük bir düşüş yaşadı. Bu durumlardan haberdar edilmeyen hissedarlar, soluğu mahkemede aldı.

Netflix’in büyük yatırımcıları, şirketin onları yanlış bilgilendirmesi nedeniyle dava açtı. Salı günü San Francisco federal bölge mahkemesinde açılan davanın sebebi, şirketin gidişat ve beklentiler ile ilgili sorunları açıklamayarak hissedarları yanlış yönlendirmesi. Netflix, geçen ay yaptığı bir açıklamada hisse değerlerinin düştüğünü açıklamıştı.

Hisse değerlerinin düşmesinin sebebi ise kullanıcıların şifre paylaşmaları veya başka platforma geçmeleri olduğu söylendi. Hissedarlar, şirketin 2021’den 2022’ye geçerken yatırımcılara zorluklar hakkında bilgi vermediğini ve bu durumun da şirket hisselerinin şişirilmiş fiyatlarla satılmasına neden olduğunu söyledi. Davalı şirket bu konuda herhangi bir yorum yapmadı.

Netflix, Abone Kaybetmeye Devam Edecek

Netflix

Yatırımcılar mahkeme belgelerinde, 2021’in son aylarında abone sayısında 8,5 milyonluk büyük artışlar öngördüğünü yazdı. Ertesi yıl şirket, abone sayılarının 8,3 milyon aboneye yakın olduğunu ve yeni yılın ilk zamanlarında yalnızca 2,5 milyon abone eklemeyi beklediklerini söyledi. Tabii ki tahmin edilenler gerçekleşmedi. 19 Nisan’da şirket, 200.000 abone kaybettiğini ve bu kaybın daha da artacağını söyledi.

Netflix, nisan ayında abone kayıplarını bildirdiğinden beri hisse senedi fiyatları büyük düşüş yaşadı. Bu düşüşün üzüntüsünden sonra bir de bir sürü kişi işten çıkarıldı. Şirket başkanları, aboneler için reklam içerebilecek yeni ve daha ucuz bir katman sunulmasını önerdi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.