Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Netflix, Dahmer Dizisindeki LGBTQ Etiketini Kaldırdı

Netflix, LGBTQ+ bireylerden tepkiler almaya başladı. LGBT etiketi kullanılarak yayınlanan Dahmer dizisi, artık bu etiketi kullanamayacak.

Netflix‘in Ryan Murphy tarafından oluşturulan Dahmer mini dizisi, izleyicilerin tepkisinden dolayı artık LGBTQ etiketiyle etiketlenmiyor. Monster: The Jeffrey Dahmer Story, Netflix platformunda korku, eski suç ve psikolojik gibi etiketlerle kategorilere ayrılmıştı. Ancak geçen cumaya kadar “LGBTQ” etiketini de kullanmıştı.

Variety’ye göre etiket, 23 Eylül’de resmi olarak kaldırıldı. Aboneler ve izleyiciler daha önce etiketin kullanımını protesto etmek için sosyal medyayı kullanmıştı.
Twitter kullanıcısı Villanellescent, “Bu bizim istediğimiz türden bir temsil değil.’‘ dedi. LGBTQ etiketi Heartstopper, Sex Education ve Everything Sucks dahil olmak üzere bir dizi içeriğe uygulanmıştı.

Netflix Gerçek Mağdurlardan Şikayet Aldı

Netflix

Ancak bu diziler canlandırıcı ve güçlendirici bir hikaye anlatımı yapıyor. Bunların aksine dramatize edilen Dahmer; Amerikan seri katili Jeffrey Dahmer’ın suçlarını, özellikle adalet sisteminin başarısızlığına odaklanarak kurbanların ve ailelerinin merceğinden inceliyor. Dizi, 196 milyon saatin üzerinde izlenerek platforma bir numaradan giriş yaptı.

Büyük izleyici kitlesine rağmen, yaratıcılar diziyle ilgili başka tartışmalar ve eleştirilerle karşı karşıya kaldılar. 1991’de Dahmer tarafından öldürülen Errol Lindsey’nin kuzeni Eric Perry de dahil olmak üzere kurbanların aileleri filmi kınadı. Hikayenin yeniden anlatılmasının tekrar tekrar travmatize edici olduğu söylendi. Dahmer’ın davasında ifade veren ve hikayenin dizisinde tasvir edilen Lindsey’nin kız kardeşi de dizi hakkında hiçbir zaman platformla temasa geçmediğini söyledi. Kısaca olayı yaşayanlar, bu projeyi memnuniyetle karşılamadı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.