Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Netflix Arayüzü Değişti! İşte Yeni Tasarım

Günümüzün en çok tercih edilen dijital yayın hizmetleri arasında yer alan Netflix, televizyon uygulamasının arayüzünü daha basit ve erişilebilir olacak şekilde yeniledi.

Netflix, bir yandan içerik kataloğunu büyütmeye ve çeşitlendirmeye devam ederken, bir yandan da abonelerine daha işlevsel bir deneyim sunmak adına arayüzünde tasarımsal değişiklikler yapıyor. Dünya genelinde 270 milyonu aşkın üyesi bulunan dijital yayın platformu, televizyon uygulamasının ana sayfasını yeniden tasarladı.

Test aşamasındaki yeni görünüm, izlemek istediğiniz dizi ve filmleri içeren sabit kutucukların yerini, kumandanız üzerine geldiğinde uzayan kutucuklarla değiştiriyor. Öte yandan yeni tasarım, aradığınız tüm bilgileri ekranınızda çok daha belirgin hale getirerek deneyimi basitleştiriyor. Örneğin, artık ana sayfada My Netflix başlıklı bir sekme yer alıyor.

Netflix Arayüzüne ‘My Netflix’ Sekmesi Geliyor

netflix yeni arayüz

Bu kısımda izleme listenize eklediğiniz içerikleri ve halihazırda izlemekte olduğunu yapımları görebileceksiniz. Yeni arayüzde bir dizi veya filmin üzerine yeterince uzun süre geldiğinizde, Netflix doğrudan kutucuk içinde kısa bir önizleme oynatmaya başlayacak. Kutunun altında ise özet, gösterim yılı, bölüm sayısı ve türü de dahil olmak üzere içerik hakkındaki tüm bilgileri bulacaksınız.

Tasarımdaki en büyük değişikliklerden biri, ana sayfanın sol tarafında çıkan menünün atılmış olması. Bunun yerine ekranın üst kısmında arama, ana sayfa, diziler, filmler ve My Netflix olmak üzere çok daha işlevsel bir seçenek havuzu eklendi. Buraya ulaşmak için her seferinde Netflix’in en üstüne kadar kaydırmanız gerekmeyecek. Uzaktan kumandanızdaki geri düğmesine bastığınızda uygulama sizi buraya atacak.

Ana Sayfanın Tasarımı Basitleştirildi

netflix yeni tasarım

Platformun yeni arayüzü ilk etapta akıllı televizyonlar ve Mi Box gibi media player kutularında test edilecek. Daha sonra dünyadaki tüm kullanıcılarla yavaş yavaş genişleyecek. Peki, siz Netflix’in yeni ana sayfa tasarımını beğendiniz mi? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.