Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

Netflix, Abone Sayısını ve Toplam Gelirini Açıkladı

Günümüzün en popüler dijital yayın platformlarından Netflix, 2023 yılının ilk çeyreğine dair kazanç raporunu yayımladı. Detaylar haberimizde.

Dijital yayın platformu Netflix, yılın ilk çeyrek kazanç raporunu açıkladı. Açıklanan raporda platformun bu yıl şimdiye kadar 1,75 milyon abone daha kazandığı ve toplam küresel abone sayısının 232,5 milyona çıktığı açıklandı. Kullanıcılara sunulan bu bilgiler şirketin 2022’nin zorlu ilk çeyreğine göre yıldan yıla yüzde 4,9’luk bir artışı temsil ediyor.

Şirket 2022’yi 230,75 milyon küresel aboneyle kapatmıştı. Ayrıca platform geçen sene 970 binden fazla abone kaybı da yaşamıştı. Bu gelişmeler sonucunda ise Netflix’in hisse senedi fiyatlarında önemli bir düşüş yaşanmıştı. 2022’deki aksiliklere rağmen, platformun 2023’ün ilk çeyreğindeki performansı beklenenden çok daha iyi geçmiş gibi gözüküyor.

Netflix Gelirlerinde Rekor Bir Artış Açıkladı

Netflix, Abone Sayısını ve Toplam Gelirini Açıkladı

Belirttiğimiz üzere Netflix için bu senenin ilk çeyreğini gayet iyi geçirdi. Bu senenin şirket için bir toparlanma yılı haline geldiğini söyleyebiliriz. Ayrıca şirket bu yılın ilk çeyreği için rekor bir gelir elde ettiklerini açıkladı. İlk çeyrekte 8,16 milyar dolar gelir bildiren şirket yılın diğer çeyreğinde 8,24 milyar dolara ulaşmayı bekliyor. 

Platformun bölgesel açıdan da güzel bir gelişme kaydettiği düşünülüyor. Yayın servisi, ABD ve Kanada’da yılın ilk çeyreğinde toplam 100 bin aboneyi bünyesine kattı. Ancak üyelik başına ortalama gelir 16,23 dolardan aşağıya düştüğü için bu artışın şirkete çok bir fayda sağlayamadığını söyleyebiliriz. 

Şirketin Latin Amerika bölgesinde beklenilen performansı karşılayamadığı düşünülüyor. Bu bölgede ilk çeyrekte 450 bin abone kaybedildi. Bu gelişmelere bakıldığında Netflix’in doğru politikalar izlediği zaman güzel gelişmeler yakaladığı düşünülüyor. Son olarak platformun bu denli yükselişe geçmişken yeni filmler ve diziler ile kullanıcılarını memnun edecek planlamaları olduğunu belirtmemiz de fayda var. 

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.