Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Netflix, 6 Yıldır Beklenen Anime Dizisini Sonunda Yayımlandı

Naoki Urasawa'nın aynı adlı Japon mangasına dayanan anime dizisi Pluto, uzun bir bekleyişin ardından nihayet Netflix'te yayımlandı.

Dünyanın en popüler anime serilerinden bazılarına ev sahipliği yapan Netflix, kitaplığına fenomen olabilecek bir manga uyarlamasını daha ekledi. İlk olarak altı yıl önce duyurulan Pluto, nihayet yayın servisindeki yerini aldı. Naoki Urasawa’nın aynı adlı Japon mangasına dayanan sekiz bölümlük seri, izleyicilere gizem ve gerilim temalı bir bilim kurgu hikayesi sunuyor.

Kitle imha silahları olma potansiyeline sahip dünyanın en gelişmiş yedi robotu, insan müttefikleriyle birlikte birer birer öldürülür. Öldürülen insanlar, robotlara eşit haklar tanıyan Uluslararası Robot Yasalarını savunan kişilerdir. Çok geçmeden, vakalardaki gizemli aydınlatmakla görevlendirilen Europol robot dedektifi Gesicht kendisinin de tehlikede olduğunu anlar.

Eylül 2003’ten Nisan 2009’a kadar yayımlanan ve dünya çapında 10 milyona yakın kopya satan Pluto mangası, toplamda sekiz bölümden oluşuyor. Altı yıllık bir bekleyişin ardından izleyicilerle buluşan Netflix uyarlaması, şimdiden hem yılın hem de platformun en iyi anime dizilerinden biri olarak gösteriliyor. Bu haberi yazarken Rotten Tomatoes puanı yüzde 97 olan Pluto, ilk sezonuyla ilgiyi üzerine toplamış gibi görünüyor.

Aktif bir Netflix üyeliği bulunanlar, ilk sezonu 8 bölümden oluşan anime dizisine bu adresten ulaşabilirler.

Pluto Fragmanı

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.