Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Netflix, 2023 Yılında 40 Mobil Oyun Daha Yayınlanacak!

Netflix'in ortak stüdyolarla geliştirilmekte olan 70 oyunu mevcut ve şirket, kendi bünyesindeki stüdyolarıyla ise 16 oyun yayınlayacak.

Netflix, bu yıl yayın platformuna 40 oyun daha ekleyecek. Yeni oyunların 70’i şu anda ortak stüdyolarıyla geliştiriliyor. Bunun yanı sıra şirketin kendi stüdyoları ile geliştirdiği 16 oyun mevcut ve bu bahsettiğimiz oyunların 40 tanesi ise bu sene içerisinde yayınlanacak. Yayın devi oyun işini ciddiye aldığını ve kararlı olduğunu her hamlesiyle belli ediyor.

Şirketin Başkan Yardımcısı ve Dış Oyunlar Başkanı Leanne Loombe, düzenlediği basın toplantısında, şirketin bu yılın sonlarında piyasaya süreceği 40 oyunun yanı sıra şirketin ortak stüdyolarıyla geliştirilmekte olan 70 oyunun yanı sıra şu anda şirketin şirket içi oyun stüdyoları ile geliştirilmekte olan 16 oyun olduğunu açıkladı. Özetle, artık dizi ve film yanı sıra karşımızda bir oyun yayıncısı da var diyebiliriz.

Netflix 2023’te Bizi Oyuna Boğacak

Netflix 2023'te Bizi Oyuna Boğacak

Hiç bilmiyorsanız Netflix Games, abonelere Moonlighter, Oxenfree (Yayın devi, geliştirici Night School’u 2021’de satın aldı), Tomb Raider Reloaded ve Desta: The Memories Between gibi birçok oyuna erişim sunuyor. Ayrıca, şirketin kendi fikri mülkiyetlerine dayalı olan Stranger Things, Too Hot to Hand ve Narcos gibi birçok özel yapım oyun da yine şirketin bünyesinde mevcut.

Bahsi geçmişken, basın toplantısında şirketin Desta: The Memories Between ve Alba a Wildlife Adventure geliştiricisi Ustwo Games ile Monument Valley 1 & 2’yi 2024’te oyun platformunda yayınlamak için yeniden ortaklık yaptığı ortaya çıktı. Too Hot to Hand: Love is Blind, bu yılın sonlarında bir devam oyunu alacak. Yayın devi ile bir sonraki işbirliğini açıklayan Ubisoft, yeni bir oyunun da yakında yayınlanacağını açıkladı.

Son olarak Super Evil Megacorp CEO’su Kristian Segerstrale’den, daha önce MOBA oyunu Vainglory‘den sorumlu olan stüdyonun “yaklaşan bir Netflix oyununa” dayalı özel bir oyun geliştirdiğini ortaya çıktı ancak bu proje ile ilgili bilgilerimiz şimdilik kısıtlı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.