Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

NASA, Netflix Benzeri Bir Yayın Hizmeti Açacak

NASA, tamamen ücretsiz bir yayın platformu olan Nasa Plus'ı duyurdu. Hizmet, 8 Kasım'da tamamen ücretsiz olarak başlatılacak.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi olan NASA, her zaman uzaydan çektiği fotoğrafları ve videoları halka açık olarak paylaşmayı tercih eden bir kuruluş oldu. Birçok uzay seferi sonucu topladığı görsel materyaller ile uzay hakkındaki ufkumuzu genişleten kuruluş, bu kez farklı bir konu ile gündeme geldi .

Bu kez uzaya roket fırlatmak yerine ajans, yeni yayın hizmeti NASA Plus‘ın lansmanıyla ekranlarımıza ücretsiz olarak uzayı taşıyacak. Bu yıl 8 Kasım‘da yayın hayatına başlayacak olan yayın hizmeti, yüksek prodüksiyon kalitesiyle Emmy Ödülleri’ne layık görülen canlı şovlara reklamsız ve ücretsiz bir şekilde ulaşmamızı sağlayacak. Ayrıca kuruluşun vizyonunu vurgulayan mini orijinal diziler de yayın hizmetinde yer alacak.

Nasa Plus Tamamen Ücretsiz Olacak

NASA, Netflix Benzeri Bir Yayın Hizmeti Açacak

Aylık 40 ila 200 TL arasında ücretler talep eden Netflix ve Amazon gibi diğer yayın platformlarının yanı sıra, Curiosity Stream gibi ayda yaklaşık 2,99 dolara çeşitli bilim ve tarih belgeselleri sunma odaklı yayın hizmetleri zaten mevcut. Buna karşılık, bu platform tamamen ücretsiz olacak ve herhangi bir abonelik gerektirmediğinden herkesin uzay ile ilgili belgesellere ve dizilere erişebilmesini sağlayacak.

Yayın hizmeti, NASA‘nın daha geniş dijital dönüşümünün yalnızca başlangıcı olacak. Kuruluş ayrıca daha uyumlu ve bilgilendirici bir kullanıcı deneyimi yaratmak için uygulamasını ve çeşitli uzay görselleri ile makaleler yayımladığı web sitesini de elden geçirecek. Tamamen bir yeniden yapılanma sürecine giren Uzay Ajansı, tam bir multimedya kanadını da aktif hale getirecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.