Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Myth of Empires Geliştiricisi Steam’e Dönmek İçin Dava Açtı

Myth of Empires oyunu bu ayın başlarında kaynak kodu çalınması gerekçesiyle Steam'den kaldırılmıştı.

Bu ayın ilk haftası Myth of Empires oyunu kaynak kodu gerekçesiyle Steam’den kaldırılmıştı ancak oyunun geliştiricisi platforma dönmek için dava açtı. Bu ayın başlarında, korumalı alan strateji oyunu Myth of Empires, Ark: Survival Evolved’in geliştiricisi ve yayıncısı Studio Wildcard ve Snail Games tarafından yapılan bir DMCA yayından kaldırma talebinin ardından Steam’den kaldırılmıştı. 

Bahsedilen oyunun kaynak kodunun aslında eski bir Snail Games çalışanının kendi stüdyosunu kurmak için ayrılmadan önce çaldığı Ark kaynağına dayandığını iddia ettiler. Oyunun geliştiricisi Angela Game, herhangi bir yanlış yapmayı şiddetle reddetti ve tahminen mesele mahkemede sonuçlandı. 

Myth of Empires Steam’e Geri Dönebilir!

Myth of Empires

9 Aralık’ta Angela Game, Snail Games ve Studio Wildcard’a karşı bir şikayette bulundu ve yine herhangi bir yanlış yapmayı reddetti. DMCA’nın yayından kaldırma talebine karşı esas olarak, kaldırılması yönünde bir mahkeme emri talep etti. Dosyalamada, Snail Games tarafından iddiasını desteklemek için sunulan kanıtların eksik ve yanıltıcı olduğu ve her halükarda bu tür adların telif hakkına tabi olmadığı ve tabi olmadığı belirtiliyor.

Dosya ayrıca, Myth of Empires’ın çalıntı kaynak kodu üzerine kurulduğunu reddediyor ve bunun olduğu iddialarının ve daha sonra Steam’den kaldırılmasının Angela Game’e “onarılamaz zarara neden olduğunu ve tehdit ettiğini” söylüyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.