Mount & Blade II: Bannerlord

MMORPG
Takip Et
9.5

Mükemmel

8.2

Kullanıcı

Mount & Blade II: Bannerlord’un Erken Erişim Sürümünde Türkçe Dil Desteği Neden Olmayacak? Geliştirici Ekip Açıklama Yaptı

Bannerlord'un erken erişim sürecinde Türkçe dil desteğine sahip olmayacağı belli oldu. Peki neden?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
blankLoading...

7 yıldan fazla bir süredir geliştirilen ve özellikle Türk oyun severler tarafından merakla beklenen Mount & Blade II: Bannerlord tüm dünya tarafından ilgiyle takip edilmeye devam edilirken oyunun erken erişim sürümünde Türkçe dil desteğinin olmayacağı belli oldu. Konuyla ilgili TaleWorlds Entertainment açıklama yaptı.

blank

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz hafta Mount & Blade II: Bannerlord’un erken erişim çıkış tarihi 31 Mart olarak duyurulmuş ve bu duyuru oyuncular tarafından coşkuyla karşılanmıştı. Ülkemizde geliştirilen ve yıllardır tüm dünya tarafından beklenen yapımın Steam fiyat etiketi ise 150.00 TL olarak belirlendi. Yurt dışında 49.99 dolar olarak satılacağı bilinen yapım erken erişim sürecinde Türkçe dil desteğine sahip olmayacakmış. Oyuncular Türkiye’de geliştirilen bir oyunun Türkçe dil desteğinin olmamasına anlam veremezken, geliştirici ekip oyuncuları rahatlatacak bir açıklama yaptı.

TaleWorlds Entertainment tarafından yapılan açıklama aynen şöyle:

“Bir yandan tüm gücümüzle Erken Erişim süreci üzerinde çalışırken, bir yandan da oyuncuların yapılan duyuru ve Steam sayfamızdaki açıklamalarla ilgili yorumlarını da dikkatle takip ediyor ve her bir oyuncunun yorumunu çok değerli buluyoruz. Bu yorumların bir kısmı haklı olarak Türkiye’de geliştirilen bir oyunun Türkçe olmamasıyla ilgili ve bu konuda yanlış anlamalar olmaması için küçük bir açıklama yapmayı gerekli gördük.

Tamamen Türkiye’de geliştirilen bir oyun olduğu için, ülkemizdeki oyuncuların ve dilimizin bizim için mutlaka özel bir yeri var. Zaten Bannerlord’un Steam sayfasında da belirttiğimiz üzere oyunun Türkçe desteği mutlaka olacak. Fakat Erken Erişim sürecinde teknik kısıtlamalar sebebiyle çoklu dil desteği sunamıyoruz. Bunun sebebi oyuna çoklu dil imkânını veren altyapının henüz oyundaki yerini almamış olması. Ayrıca oyundaki metinlerin halen yazılıyor ve sürekli değişiyor olduğunu unutmamak gerekiyor.

Bizim için oyuncularımızın Mount & Blade II: Bannerlord’u kendi anadillerinde oynamaları çok önemli. Bu sebeple daha çok oyuncuya oyunu kendi dillerinde sunmak için oyunu 12 ayrı dilde yerelleştireceğiz. Bu süreçte içerikleriyle heyecanımıza ortak olan sizlere ve ilgisini bizden eksik etmeyen tüm oyuncularımıza destekleri için teşekkür ediyoruz.”

Özetle geliştirici ekip oyunun tam sürümünde Türkçe dil desteğinin olacağını ifade ederken, yapımın hala geliştirilmeye devam edildiği ve sürekli olarak yenilendiği için Türkçe dil desteğinin henüz hazır olmadığı belirtiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol