Mount & Blade II Bannerlord Tam Sürümü, 2021’in Sonunda Geliyor

Bağımsız Türk oyun stüdyosu TaleWorlds tarafından geliştirilen Mount & Blade II: Bannerlord, çok beklenen tam sürümü ile bu yılın sonunda çıkış yapacak.

2005 yılında ODTÜ Teknokent’te kurulan bağımsız Türk oyun stüdyosu TaleWorlds, ilk oyunu Mount & Blade: Warband’i Eylül 2016 tarihinde piyasaya sürmüştü. Çıktığı ilk üç ay içerisinde dünya genelinde 100 bin satış rakamına ulaşan yapım, birçok otorite tarafından gelmiş geçmiş en iyi RPG oyunlarından biri olarak gösterilmişti.

TaleWorlds, yakaladığı başarıyı Warband’in 200 yıl öncesinde geçen Mount & Blade II: Bannerlord ile sürdürme niyetinde. Oyunun erken erişim sürümü 30 Mart 2020’de çıkmışsa da, henüz tam sürüme ulaşmadığından geliştirilmesine devam ediliyordu.

Oyunun yeni yayıncısı Prime Matter tarafından yapılan açıklamada, Mount & Blade II: Bannerlord PC ve konsol tam sürümlerinin 2021’in sonunda çıkacağı belirtildi. Hem fiziksel hem de dijital olarak piyasaya sürülecek olan yapım, tek oyunculu ve çok oyunculu olmak üzere iki farklı mod ile gelecek. Bununla birlikte oyunun hangi konsollar için yayınlanacağı henüz bilinmiyor.

Serinin önceki oyunu gibi strateji ve sandbox oynanışı temel alan Mount & Blade II: Bannerlord, Kalradya adlı kurgusal kıtada İmparatorluk’un iç savaş döneminde geçiyor.

Mount & Blade II Bannerlord

Üç ayrı taht iddiacısı arasında bölünen İmparatorluk’un haricinde beş ülke daha bulunmakta. Her ülke birbirleriyle çekişme halinde olmakla beraber kendi içerisindeki klanlar da birbirleriyle mücadele ediyor. Oyunda bu ülkelerden birine katılarak askeri ve siyasi ekabir arasında yükselebileceğiniz gibi isterseniz kendi ülkenizi kurarak bunlara rakip de olabilirsiniz.

Çok oyunculu tarafta ise Çatışma, Kaptan, Kuşatma ve Takımlı Ölüm Maçı olmak üzere dört farklı oyun modu bulunuyor. Orta Çağ temalı bir RPG oyunu olan Mount & Blade II: Bannerlord, 2021’in en iddialı yapımları arasında yer alıyor.

blank
1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol