Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Mount & Blade II: Bannerlord Konsollar İçin Yayınlandı

Ankara merkezli TaleWorlds Entertainment'ın tüm dünyayı kendine hayran bırakan strateji-aksiyon RPG'si Mount & Blade II: Bannerlord, bugün itibarıyla konsollarda yayınlandı. PC'de ise erken erişim sürecini tamamlayan oyun, Steam'de ve Epic Games Store'da resmi çıkışını gerçekleştirdi.

Yerli bir oyun stüdyosunun elinden çıkmış en iyi oyunlardan biri olan Mount & Blade II: Bannerlord, uzun zamandır beklenen konsol sürümüne nihayet kavuştu. Playstation 4, Playstation 5, Xbox Series X/S, Xbox One, Xbox One X ve Xbox One S kullanıcıları, bugünden itibaren strateji-aksiyon RPG’sini deneyimleyebilecek. Oyun ayrıca Mart 2020’den bu yana Erken Erişim’de olduğu PC’de tam sürümüyle resmi olarak yayınlandı.

Mount & Blade II: Bannerlord’un geliştiriciliğini ve yayıncılığını, Ankara merkezli Türk oyun stüdyosu TaleWorlds Entertainment üstleniyor. 2010 yılında piyasaya sürdüğü Mount & Blade: Warband ile global çapta başarı yakalayan firma, incelemelerden yüzünün akıyla çıkmayı başarmıştı. 10 yıllık bekleyişin ardından serinin devam oyununu bizlere takdim eden TaleWorlds, Bannerlord ile çıtayı daha da yükseltti.

Erken Erişim’den Çıkan Bannerlord Konsollara Geldi

Mount & Blade II Bannerlord konsol

Bannerlord, her ne kadar bir devam oyunu olsa da aslında prequel özelliği taşıyor. Warband’daki olaylardan 200 yıl öncesini anlatan açık dünya aksiyon rol yapma oyunu, Kalradya İmparatorluğu’nun çöküşünü konu alıyor. Orta çağ temalı geniş bir açık dünyada gerçekçi savaşları derin ve karmaşık strateji öğeleriyle harmanlayan Mount & Blade II, ister birinci, ister üçüncü şahıs bakış açısından oynamanıza imkan tanıyor.

Kıtanın anahtar kültürlerinden birinde mütevazı bir savaşçı olarak başlayıp güçlü bir lord, hatta bir kral olmak için saflarda yükselerek kendi hikayenizi yaratabilirsiniz. Uçsuz bucaksız bir orta çağ sandbox haritasını keşfederek fetihler gerçekleştirirken, kendi oyun tarzına uygun bir karakter yaratabilir ve geliştirebilirsiniz. Nasıl bir lider olacağınız ise tamamen yapacağınız seçimlere kalmış.

Steam‘de 349 TL’ye satılan Mount & Blade II: Bannerlord, özel promosyonla yüzde 20 indirime girdi. Oyun, 8 Kasım’a kadar 279,99 liraya satın alınabilecek. Bannerlord konsol sürümü PS Store‘da 499 TL’ye, Xbox Store‘da ise 312,97 TL’ye satılıyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.