Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Mount & Blade II: Bannerlord Konsol Sürümü Görücüye Çıkıyor

Türk oyun stüdyosu TaleWorlds Entertainment'ın çok sevilen açık dünya rol yapma oyunu Mount & Blade II: Bannerlord, konsollara yelken açmaya hazırlanıyor. Heyecanla beklenen sürümün Gamescom 2022'de gösterileceği açıklandı.

2005 yılında piyasaya sürülen Mount & Blade: Warband‘in doğrudan devamı olan Mount & Blade II: Bannerlord, selefinin yarattığı mirası daha da büyüttü. 2020 yılında Steam’de Erken Erişim olarak yayınlanan Orta Çağ temalı açık dünya rol yapma oyunu, Ankara merkezli bağımsız oyun geliştiricisi TaleWorlds Entertainment‘ın adını bir kez daha tüm dünyaya duyurmasını sağladı.

Yalnızca PC’de oynanabilen Mount & Blade II: Bannerlord’un konsollara geleceğini daha önce sizlere aktarmıştık. Ünlü strateji / aksiyon RPG’sini PlayStation ve Xbox platformlarına taşımak için Alman medya devi Koch Media ile ortaklık kuran TaleWorlds, heyecanla beklenen konsol sürümünü dünyanın en büyük oyun fuarı Gamescom 2022‘de görücüye çıkaracak.

Bannerlord Konsol Sürümü Gamescom’da Olacak

Bannerlord konsol

Almanya’nın Köln şehrinde gerçekleşecek olan etkinliğe katılacak basın mensupları, Bannerlord konsol demosunu B2B alanında deneyimleyebilecekler. Aynı demo TaleWorlds standında fuara gelen ziyaretçilerle de paylaşılacak. Oldukça geniş bir ekip ile Gamescom’a çıkarma yapacak olan TaleWorlds, ilgiyle beklenen konsol versiyonunu geniş bir katılımla lanse edecek.

Geçtiğimiz haziran ayında PlayStation Game Size Twitter hesabı tarafından paylaşılan bir liste, Mount & Blade II: Bannerlord’un 25 Ekim 2022‘de PS5, PS4, Xbox Series X/S ve Xbox One’a geleceğini ortaya koymuştu. Serinin ilk oyunu Mount & Blade: Warband’in ise PS Plus Extra/Premium üyelerine ücretsiz olarak sunulacağı bildirilmişti.

Mount & Blade II: Bannerlord, serinin ilk oyunu Warband‘in 200 yıl öncesinde geçiyor. Devam oyunu olmasına rağmen prequel yani ön bölüm özelliğini taşıyan RPG; kralların, bir zamanlar tüm kıtaya hakim olan ve şimdi çöküş eşiğinde olan Kalradya İmparatorluğu’nun eski kalıntılarını kontrol etmek için savaş halinde oldukları dönemi konu alıyor.

Kurgusal bir ortaçağ ortamında geçen oyunda bir ordu komutanı rolünü üstleniyorsunuz. Askerleriniz ile bir bölgeyi fethederek, orayı geliştiriyor, düşmanlarla savaşıyor ve ordularınızı yönetmeleri için kendinize yoldaşlar ediniyorsunuz. Bannerlord konsol sürümü hakkında daha fazla ayrıntı öğrendiğimizde sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.