Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Mount & Blade II: Bannerlord 25 Ekim’de Konsollara Geliyor

TaleWorlds Entertainment tarafından geliştirilen strateji aksiyon rol yapma oyunu Mount & Blade II: Bannerlord, 25 Ekim'de PlayStation ve Xbox konsollarına geliyor.

Bugün başlayan dünyanın en büyük oyun fuarlarından Gamescom 2022‘de boy gösteren firmalardan biri olan Ankara merkezli TaleWorlds Entertainment, Mount & Blade II: Bannerlord konsol sürümünün çıkış tarihini resmi olarak açıkladı. Sevilen strateji RYO’su, 25 Ekim‘de PlayStation ve Xbox platformlarına geliyor.

Türk oyun geliştiricisi, Bannerlord’un Playstation 4, Playstation 5, Xbox One, Xbox One X ve Xbox One S’e çıkacağını duyurdu. Oyun aynı tarihte, Steam‘deki Erken Erişim dönemini tamamlayacak ve tam sürümü ile PC kullanıcılarına sunulacak. Bannerlord konsol versiyonu, PC sürümü ile aynı oynanış özelliklerine sahip olacak.

Bannerlord, PlayStation ve Xbox’a Çıkacak

bannerlord konsol sürümü

Oyun, 23 Ağustos (bugün) TSİ 19:00 itibarıyla Playstation ve Xbox mağazalarında ön siparişe açılacak. TaleWorlds, PC sürümünün Erken Erişim sürecini tamamlamasına rağmen önümüzdeki aylarda güncelleme almaya devam edeceğini belirtti.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan TaleWorlds Entertainment’ın CEO’su Armağan Yavuz, “Bu iki yıl uzun ve zorlu bir yol oldu. Bannerlord gibi devasa ve karmaşık bir oyunu pandeminin ortasında ve birden fazla platform için geliştirmek kolay bir iş değil. Aralıksız ve özverili çalışmaları için ekibimizle inanılmaz gurur duyuyorum” dedi.

Erken Erişim Dönemi 25 Ekim’de Sona Eriyor

mount and blade bannerlord konsol

Zorluklara rağmen, geliştirme sürecinin çok verimli geçtiğini söyleyen Yavuz, “Konsollar ve PC arasında başlangıçta beklemediğimiz sinerjiler, Bannerlord’un büyümesini ve diğer koşullarda olabileceğinden daha iyi olmasını sağladı. Oyunu, Warband’den beri konsollarda bizi destekleyen muhteşem topluluğumuzun beğenisine sunmak için sabırsızlanıyoruz” şeklinde konuştu.

Mount & Blade II: Bannerlord konsol sürümü, Gamescom 2022’de ziyaretçilere açık alandaki (Hall 9, Stand 22) ve B2B alanındaki TaleWorlds Entertainment standlarında deneyimlenebiliyor. Warband’ın devam oyunu olmasına karşın Bannerlord, Warband’dan tanıdığımız kıtanın 200 yıl öncesini anlatıyor. Tüm dünyada takdir toplayan aksiyon RYO’su, 25 Ekim’de PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X/S için piyasaya sürülecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.