Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Motorola’dan Hindistan Çıkarması: 1,000 Yeni Mağaza Açacak!

Orta segmente hitap eden akıllı telefon modelleriyle Hintli müşterilerin gözünde iyi bir konuma sahip olan Motorola, önümüzdeki aydan itibaren Hindistan genelindeki perakende mağaza yatırımlarına hız kazandırma kararı aldı. NDTV‘de yer alan habere göre Motorola, Hindistan’ın 100 şehrinde 1,000 adet Moto Hub mağazası açmaya hazırlanıyor.

Motoroladan Hindistan Çıkarması 1000 Yeni Mağaza Açacak 1

Offline satış kanallarını güçlendirmeyi hedefleyen Motorola’nın amacı, çevrimiçi (online) satış kanalında lider olan Xiaomi’yle rekabette geri kalmamak.

Malum, Xiaomi de halihazırda Hindistan’da geniş bir mağaza zincirine ev sahipliği yapıyor. Ülkenin en büyük şehirlerinde kurulan Mi Home mağazaları üzerinden aktif satış gerçekleştiren Xiaomi, Motorola’nın yeni hamlesiyle zor zamanlar geçirebilir.

Gelirlerde yüzde 50’lik artış bekleniyor

Bin yeni mağaza açmak Motorola gibi Lenovo tarafından satın alınmış güçlü bir marka için bile ciddi gider kalemi ve önemli bir yatırım. Ancak şirketin Hindistan biriminin başındaki yöneticilerden Sudhin Mathur, bu yatırımdan hayli umutlu.

Elde edilen gelir miktarında yüzde 50’ye varan bir artış beklediklerini söyleyen Mathur “Bir sonraki sıçramamızı çevrimdışı satış kanallarıyla yapacağız. Yeni açacağımız 1,000 Moto Hub mağazası bizim ilk kilometre taşımız olacak” dedi.

Mağazalar 6 ay içinde açılacak

Ancak yeni açılacak olan 1,000 mağaza için net bir tarih verilmiş değil. Ancak Mathur’un açıklamasında önümüzdeki 6 ay içinde çoğu Moto Hub’un kapılarını ziyaretçilere açacağı bilgisi de yer aldı. Bu mağazalarda Motorola’nın akıllı telefon ve teknolojik aksesuarları satışa sunulacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.