Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Mortal Kombat 11’in Stüdyosu Satılıyor Mu?

Warner Bros iddiaları reddetti.

Warner Bros. Games, Mortal Kombat 11‘in de geliştiricisi olan NetherRealm Studios’un yakın zamanda ve uzun süredir devam eden aksi söylentilere rağmen satılmayacağını yineledi.

Warner Bros./AT&T birleşmesinin ardından, yayıncının Warner Bros. oyun bölümünün çeşitli unsurlarını yok etmeyi ve satmayı planladığı defalarca bildirildi. Bu söylentiler geçen hafta Windows Central kıdemli editörü Jez Cordon’un bir podcast’inde yeniden ayyuka çıktı.

Steam Yaz Indirimi Mortal Kombat 11

Ancak WB Games’den Remi Sklar, TheGamer’a yaptığı açıklamada her iki stüdyonun da WB Games’te kalacağını belirtti.

Kısa ve öz açıklamada Sklar, “NetherRealm Studios ve TT Games’in Warner Bros. Games’in bir parçası olmaya devam edeceğini ve hepsinin Warner Media Discovery birleşmesine dahil olduğunu onaylayabilirim” dedi.
Warner Bros. ayrıca, söz konusu belgenin varlığı veya sözde Windows Central’a sızması hakkında söyleyecek bir şeyi olmadığını da belirtiyor. Bu nedenle, belge gerçekten var olmuş olabilir, ancak listelenen planlar o zamandan beri güncelliğini yitirmiş veya onaylanmamış olabilir.

NetherRealm Studios piyasada kesinlikle yüksek bir fiyat getirecek olsa da şimdilik yanlarında tutmak Warner Bros./At&T’nin çıkarına gibi duruyor. NRS, son yıllarda çok satan dövüş oyunları ve yayın sonrası DLC içeriği yayınlama rekoru ile sürekli olarak başarılı oyunlar geliştirdi.

Mortal Kombat lisansı ayrıca oyun oynamanın ötesinde çizgi roman, film ve mağazacılık alanında içerik üretilmesine olanak sağlıyor. WB’nin lisansta büyük bir paya sahip olması ve NRS’nin doğrudan Mortal Kombat markasına bağlı stüdyo olması nedeniyle, WB’nin NetherRealm, Mortal Kombat, Injustice ve tüm yan ürünleri elinde tutması uzun vadede daha kolay ve mantıklı hale geliyor.

NetherRealm Studios kısa süre önce 2019 sürümü Mortal Kombat 11‘e verdiği desteği sona erdirdiğini ve henüz açıklanacak olan bir sonraki projesi üzerinde çalışmaya başladığını duyurmuştu. Bu arada animasyon filmi Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms de 31 Ağustos’ta vizyona girecek.

Mortal Kombat 1

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.