Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Monster Protality Season 7 Şampiyonu FUT Esports!

Türkiye ve Orta Doğu'nun en prestijli PUBG: Battlegrounds turnuva serisi PUBG Protality Series, 2023'teki ikinci etkinliği Monster Protality Season 7'yi FUT Esports’un şampiyonluğu ile tamamladı.

Bu sene Monster Notebook‘un sponsorluğunda gerçekleşen PUBG Protality Series Season 7, FUT Esports’un şampiyonluğuna sahne oldu. eSports360 tarafından organize edilen ve Krafton tarafından desteklenen turnuva serisi, Monster Protality’nin bu seneki sezonu ile ile her zaman olduğu gibi bölgenin en iyi iki takımını da belirlemiş oldu.

Turnuva 24-25-26-27 Ağustos’ta 64 takımın 4 farklı Açık Eleme lobisinde karşılaşmasıyla başladı. Her lobiden en iyi 4 takım, davetli 8 takımla karşılaşacakları Tulpar Üst Grup aşamasına çıktı. Tulpar Üst Grup maçlarının ardından ilk 8’e giremeyen ve finale kalmayı başaramayan takımlar, son kez Abra Alt Grup maçlarında şanslarını denedi. Final Aşamasında 64 katılımcı takım ve davet edilen 8 takımdan en iyi 16 takım kaldı.

FUT Esports, Monster Protality’de Kupayı Kaldırdı

PUBG Protality Series Season 7 şampiyon

Şampiyon FUT Esports ve finaldeki rakibi Digital Athletics‘in yanı sıra üçüncü ve dördüncü sırayı elde eden HOWL ve PCIFIC Esports da PUBG EMEA Championship: Fall’ın farklı aşamalarına katılmayı garantiledi. Turnuvaya destekleri hakkında açıklamalarda bulunan Monster Notebook Global Pazarlama & Çevre Birimleri Direktörü Birol Sülük, espora sağladıkları desteklerle oyunculara ve sektör paydaşlarına örnek olduklarını belirtti.

“Monster Notebook olarak, sadece ürün ve hizmet kalitemizle değil, aynı zamanda sektöre bütünsel bir perspektiften yaklaşıyoruz” diyen Sülük, “Büyük bir heyecanla beklenen Protality Season 7’ye ana sponsor olarak destek vermemiz de bu taahhüdümüzün en somut göstergesi. Monster Notebook olarak Protality aracılığıyla Krafton ile iş birliği içinde olmaktan son derece mutluluk duyuyoruz” dedi.

Monster Notebook’un ana sponsor olmasıyla artan 150 bin TL ödül havuzunun ilk 8’e dağılımı şu şekilde oldu:

 1. FUT Esports – 60.000 TL
 2. Digital Athletics – 30.000 TL
 3. HOWL – 20.000 TL
 4. PCIFIC Esports – 15.000 TL
 5. BBL Esports – 10.000 TL
 6. Orgless – 7.000 TL
 7. Seyhan Belediye Espor – 4.000 TL
 8. Sarvem Esports – 4.000 TL

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.