Monster Hunter: World Yapımcısı Lootbox Sözü Verdi

Monster Hunter World'de P2W elementleri olmayacak ve sadece kozmetik eşyalar parayla satılacak.

Beklenen aksiyon-RPG oyunu Monster Hunter: World’de aynı zamanda co-op mekanikleri de olacak fakat yapımcı firma, oyunculara diğerlerine karşı üstünlük fırsatı vermeyecek. Yapımcı isim Ryozo Tsujimoto bugün bir röportaj verirken, lootbox ya da mikro ödemeler aracılığıyla daha iyi ekipmanlar, silah satın alımına imkan tanımayacak.Yapımcıya göre bu tip özellikler oyunun dengesini bozan elementler.

Ryozo Tsujimoto, dört oyuncu arasında Monster Hunter: World’de bir uyum olacağını ve herkesin ortak şekilde hareket edeceğini söyleyerek sözlerine şunu ekledi; ‘Fakat eğer birisi, bir diğer oyuncunun sırf para ödedi diye kendisinden daha iyi ekipmanlara sahip olduğunu görürse bu kargaşa ve tartışma yaratacaktır.’

Co-op oyunlarda dahi pay-to-win elementlerinin olmaması gerektiğini belirten başarılı yapımcı, herkesin aynı amaca hizmet ettiğini ve bu tip özellikleri Monster Hunter: World’de istemediklerini belirtti. Gelecekte de buna dair planları olmadığını, oyun içi eşyaların oyunda elde edileceğini aktaran yapımcı, oynanışı etkileyecek hiçbir paralı eşyanın olmayacağıni belirtti.

Monster Hunter: World’de kozmetik eşyalar için harcama seçeneği sunulacak fakat söylendiği gibi bunlar hiçbir şekilde oyun içi dengeye müdahale etmeyecek.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>