Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Monster Hunter: World Son 3 Yılın Rekorunu Kırdı

Monster Hunter: World 131.964 oyuncu ile son 3 yılın en yüksek eş zamanlı oyuncu sayısına ulaştı.

Monster Hunter: World son 3 yılın en yüksek eş zamanlı oyuncu sayısına ulaştı. Görünüşe göre bu tatil sezonunda Monster Hunter: World’e binlerce oyuncu tekrardan dönme arzusu taşıyor. Oyun son birkaç haftada yeniden canlandı ve SteamDB’ye göre 1 Ocak’ta eş zamanlı oyuncu sayısı 131.964 ile zirveye ulaştı. Bu, Ekim 2020’den bu yana oyunun elde ettiği en fazla oyuncu sayısı.

Yılbaşında en çok oynanan 12. oyun oldu ve Rust, The Finals, Elden Ring ve Cyberpunk 2077 gibi oyunlara kıyasla daha fazla oyuncunun ilgisini çekmeyi başardı. Bana sorarsanız 2018’de çıkan bir oyun için hiç de fena sayılmaz. Yeniden canlanmasının nedeni ise muhtemelen devam oyunu olan Monster Hunter Wilds’ın 7 Aralık’taki Oyun Ödülleri’nde açıklanması.

Monster Hunter: World 4 Ocak’a kadar 220 TL

Monster Hunter: World Son 3 Yılın Rekorunu Kırdı

Yeni oyunun duyurusu ve Monster Hunter: World’ün 4 Ocak’a kadar 7.42 Dolara (220 TL) satılmasından dolayı oyuncu kitlesinde büyük bir artış elde etti. Bu fiyat oyunun şimdiye kadar satıldığı en düşük fiyat. Ayrıca şu anda 14.83 Dolar (441 TL) olan Iceborne genişletmesi için de durum aynı. Bir kaç yüz saat oynayabileceğiniz büyük bir oyun için 660 TL günümüz ekonomisinde oldukça iyi bir fırsat.

Serinin en yeni oyunu olan ve şu anda fiyatı 12 Dolar (356 TL) olan Monster Hunter Rise’ın aynı yükselişten yararlanamaması ilginç. Bu yılın başında yaklaşık 15.000 eşzamanlı oyuncusu vardı ve yıl sonunda 27.266 oyuncuya artan küçük bir artış görüldü.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.