Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Monster Hunter Stories 2 Steam’de Rekor Kırdı

Capcom'un RPG oyunu Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin, Steam'de 33.464 anlık oyuncuyla, önceki rekor sahibi Persona 4 Golden'ı geride bırakmayı başardı ve en çok oynanan JRPG oyunu oldu.

9 Temmuz’da Nintendo Switch ve PC için piyasaya sürülen Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin şimdiden güçlü bir etki yarattı. İngiltere’deki fiziksel satışların Switch’teki selefinin iki katından fazla olmasıyla birlikte, Steam’deki Japon Rol Oyunlarının en yüksek eşzamanlı kullanıcıları için yeni bir rekor kırdı.

SteamDB‘ye göre Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin, 33.464 anlık oyuncu ile zirveye oturdu. Önceki rekor 29.984 oyuncu ile Persona 4 Golden’a ait.

Monster Hunter Stories 2 Steam

Devam oyunu olarak Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin, Razewing Ratha’ya bakmakla görevli kişilerin soyundan gelenlere odaklanan bir yapım. Monstie’nin dünyaya yıkım getirdiği düşünüldü ve onu koruma görevi oyuncuya verildi. Yol boyunca çeşitli müttefiklerle tanışacak, onlarla savaşmak için Canavarlar toplayacak ve Rathalos’un aniden ortadan kaybolması gibi gizemleri keşfedeceksiniz.

Şu anda Nintendo Switch için oynaması tamamen ücretsiz bir demo mevcut. Oyun için ilk büyük güncelleme de bu hafta yayınlanacak ve Monster Hunter Rise’dan Palamute’u yeni bir Monstie olarak ekleyecek. Lansmandan sonra ek Canavarlar ve görevler de oyuna eklenecek.

Oyunu satın almak isterseniz diye oyunun sistem gereksinimlerini de aşağıya ekledik. Oyunun Steam platformunda fiyatının 279 TL olduğunu da belirtelim.

Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruins Sistem Gereksinimleri:

Minimum Sistem Gereksinimleri:

 • İşletim Sistemi: WINDOWS 10
 • İşlemci: Intel Core i5-3470 3.20 GHz
 • Bellek: 4 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 650 / 2GB VRAM
 • DirectX: Sürüm 11
 • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
 • Depolama: 28 GB kullanılabilir alan

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.