Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Monster Hunter Serisinin Toplam Satışı 100 Milyona Ulaştı

Monster Hunter'ın yeni ve güncel satış sayıları açıklanmış durumda. Seri çok satmaya ve oyuncular tarafından sevilmeye devam ediyor.

Capcom stüdyosu tarafından biz oyun severlere sunulan aksiyon rol yapma serisi Monster Hunter‘ın yeni ve güncel satış sayıları açıklanmış durumda. Açıklanan detaylara bakacak olursak serinin dünya çapında toplam olarak 100 milyon adedi aştığını söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra seri içerisinde yer alan ve oyuncular tarafından sevilen Monster Hunter Rise, 15 milyon satış sayısı ile ön plana çıkmayı başarıyor.

Seri içerisinde bildiğiniz üzere birden fazla oyun yer alıyor ve genel başarıya bakacak olursak oldukça popüler bir yapıyla karşılaşıyoruz. 15 milyon satış sayısı ile ön plana çıkan Rise’ın bir de ek paketi bulunuyor. Sunbreak adlı genişleme paketi ise 8 milyon satış sayısı ile beraber karşımıza çıkıyor.

Monster Hunter Serisi Çok Satmaya Devam Ediyor

Hunter Rise ve Hunter Rise: Sunbreak’in en son Haziran 2023’te sırasıyla 13 milyon ve 6 milyon adedi aştığı bildirilmişti. Hem ana oyun hem de genişleme paketi piyasaya sürülmesinden bu yana yılda yaklaşık 2 milyondan fazla satmış durumda. Yeni dönüm noktalarıyla beraber seri şaha kalkıyor ve satışlarına devam ediyor.

mhwildedit

Öte yandan daha önce duyurulduğu üzere Monster Hunter: World şu anda 25 milyondan fazla satış sayısına ulaşmış durumda ve piyasaya sürülmesinden bu yana geçen 7 yıl içerisinde her yıl 1 milyondan fazla adet sattı. Dolayısıyla bu sayılarla beraber Capcom’un bugüne kadar en çok satan oyunu oldu.

Son olarak serinin en yeni oyunu Monster Hunter Wilds, 2025 yılının başlarında PlayStation 5, Xbox Series ve Steam üzerinden PC için piyasaya sürülecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.